Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2015-01-07 15:56:31

kamilaprof
Člen/ka

snížená sazba u silniční daně

Dobrý den

prosím o sdělení jak správně postupovat při vyplnění přiznání k silniční dani.
Máme jeden tahač a jeden návěs. Měli první registraci 9/2008 a 7/2008. Uplatňovali jsme u nich slevu 40%.

Ta by měla platit jen do 7 a 9 měsíce roku 2014 a poté by se správně měla uplatnit sleva jen 25%.
Jak to správně zaznačit do přiznání ?

Mockrát děkuji za odpověď

S přáním pěkného dne


Kamila

Offline

 

#2 2015-01-08 13:30:47

Dagmar80
Člen/ka

Re: snížená sazba u silniční daně

Podobný dotaz jsem psala před několika dny i já, také nevím, jak to do přiznání uvést, že se v průběhu roku změnila výše slevy. Snad nám někdo poradí :-)

Offline

 

#3 2015-01-08 14:50:39

Marie66
Člen/ka

Re: snížená sazba u silniční daně

Dobrý den.

Rozpočítejte silniční daň podle jednotlivých měsíců s tou kterou aktuální slevou.
Součet všech 12 měsíců je výsledná povinnost.

Offline

 

#4 2015-01-08 15:14:42

Dagmar80
Člen/ka

Re: snížená sazba u silniční daně

Dobrý den.
Děkuji paní Marie66 za reakci, já ručně na papíře přesně vím, kolik má celková částka být s danými slevami, jen se mi nedaří to nějak "napasovat" do interaktivního formuláře, kde se mi zobrazují měsíce zvlášť. V pokynech stále uvádějí, jak zapsat slevy v jednotlivých kvartálech, ale já právě při vyplňování měsíců nemám možnost dělit něco přes lomítka a podobně v kvartálech. Při zápisu mám zobrazeny měsíce, při případném konečném tisku už jsou kvartály....jsem z toho už vedle. na netu jsem našla interaktivní formulář, který slevu spočítá sám při zadání data výroby, ale je jen pro jedno auto, obsáhlejší by se musel koupit, což vidím jako zbytečné, když máme zaplacen program Form studio, tak jej chci využít a tam mi to právě nejde. Spíše by asi pomohl někdo, kdo právě pracuje ve Form studiu

Offline

 

#5 2015-01-08 16:25:18

Marie66
Člen/ka

Re: snížená sazba u silniční daně

Omlouvám se, že jsem Vás "chtěla podcenit". Nevyrozuměla jsem, že vyplňujete formulář přímo v PC :-).
Já jsem dosud vyplňovala SD i s přílohou pro více vozidel, ale ručně.

Offline

 

#6 2015-01-09 10:20:01

Dagmar80
Člen/ka

Re: snížená sazba u silniční daně

jejda, já to tak nemyslela, právě naopak, děkovala jsem Vám za reakci :-). No budu to muset nějak zjistit asi přímo na FÚ. není povinnost i SD už posílat elektronicky?

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB