Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-12-27 15:50:04

Dagmar80
Člen/ka

paušál auto- vložené do OM, plátce DPH, vedu DE

Pročetla jsem mnoho diskuzí a jen bych se chtěla ujistit, zda jsem celou problematiku pochopila správně. Máme os. vozidlo vložené do OM, jsme plátci DPH, vedeme DE. Uplatňovat budeme celých 5000 kč měsíční paušál, používáme auto výhradně k podnikání.
1. Mohu si tedy ještě mimo to dát no nákladů pojištění, opravy, servis a podobně v celé výši?
2. Musím vést knihu jízd? Neuplatňuji žádné nároky na PHM (tedy nedávám do evidence žádné lístky pohonných hmot jako výdaj). Je i v tomto případě nutné vést knihu jízd? Logicky mi přijde, že ne, ale třeba zkušenost vás ostatních je jiná.
Děkuji moc za odpovědi a názory.

Offline

 

#2 2014-12-27 17:19:31

Marie66
Člen/ka

Re: paušál auto- vložené do OM, plátce DPH, vedu DE

Dobrý den.
1. Ano
2.Nemusíte vést knihu jízd. Paušální výdaj na auto zahrnuje kompletní náklady na PHM a parkovné bez ohledu na to, kolik jste ujeli km.

Offline

 

#3 2014-12-28 23:38:03

Zdena
Moderátorka

Re: paušál auto- vložené do OM, plátce DPH, vedu DE

Pokud byste chtěli uplatňovat nárok na odpočet DPH z PHM a z nákladů na opravy a servis, tak by bylo vhodné vést knihu jízd, abyste prokázali, že jste přijatá zdanitelná plnění použili k uskutečňování svých ekonomických činností.

Offline

 

#4 2015-01-05 21:55:45

Dagmar80
Člen/ka

Re: paušál auto- vložené do OM, plátce DPH, vedu DE

Uplatňujeme si pouze případný servis a opravy. PHM si do nákladů vůbec nedáváme, proto mne zajímalo, zda v této situaci musíme vést knihu jízd.

Offline

 

#5 2015-01-05 22:50:15

Zdena
Moderátorka

Re: paušál auto- vložené do OM, plátce DPH, vedu DE

Je to na Vás. Jestli si uplatňujete jenom servis a opravy, tak by kontrola vůbec nemusela požadovat důkazy o využívání vozidla k ekonomické činnosti.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB