Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-12-25 12:53:24

guru
Člen/ka

FU a ukončení

Dobrý den,

ukončil jsem podnikání, a přišel my dopis s tím, že podnikání bylo ukončené "registrací k dani z příjmů jakožto poplatníka daně z příjmů se ruší s účinností ke dni oznámení tohoto rozhodnutí" elektronicky podepsáno únor , ale na FU jsem byl v lednu . Budu podávat jen prohlášení , ale zajímá mě datum pro OSVC a ZP .
Jestli se datum bere podle FU, nebo to má každý úřad podle sebe ? Kvůli přehledu za rok 2014.

Offline

 

#2 2014-12-25 20:19:19

Zdena
Moderátorka

Re: FU a ukončení

Datum má každý úřad podle sebe. Pokud jste oznámil na OSSZ a na zdravotní pojišťovně ukončení /přerušení/ samostatné výdělečné činnosti k datu do 31. 12. 2013, tak nemusíte podávat přehledy o příjmech a výdajích OSVČ. Pokud jste oznámil ukončení v průběhu roku 2014, tak podáváte přehledy, i kdyby byly nulové.

Offline

 

#3 2014-12-27 10:54:13

guru
Člen/ka

Re: FU a ukončení

Bere se podle datumu ukončení i v přehledu ? Myslím když vyplňuji kolik měsíců jsem byl OSVČ či podnikal , u ZP to bude leden, ale u OSVČ to asi výchází na únor.

Offline

 

#4 2014-12-28 23:01:24

Zdena
Moderátorka

Re: FU a ukončení

Podle datumu ukončení se to bere i v přehledu. Počítají se i měsíce, ve kterých jste podnikal pouze část měsíce. Jestliže jste ukončil podnikání v polovině února, tak započítáte i únor. Pokud jste oznámil na OSSZ jiný datum ukončení činnosti, než na ZP, tak se řiďte tím, co jste oznámil.

Offline

 

#5 2014-12-29 10:48:48

guru
Člen/ka

Re: FU a ukončení

Bylo to v lednu , ZP my řekli , že k 31.1 , ale u OSVČ čekali a nevím kdy to přesně ukončili.
FU to ukončil v únoru .

Počítá se den kdy jsme tam byl, nebo den kdy to úřady rozhodnou.

Editoval guru (2014-12-29 11:52:35)

Offline

 

#6 2014-12-29 17:07:35

Zdena
Moderátorka

Re: FU a ukončení

Počítá se den, kdy úřady rozhodnou. Před podáním přehledu se informujte na OSSZ, zda Vám ukončili činnost už v lednu jako na ZP, nebo až v únoru.

Offline

 

#7 2015-01-01 14:10:00

guru
Člen/ka

Re: FU a ukončení

Ještě dotaz, na úřady mohu dát přehled už v lednu, nebo musím, kdy jsem chodil předtím ? Dřív to byl únor .

Offline

 

#8 2015-01-01 14:49:57

Zdena
Moderátorka

Re: FU a ukončení

Můžete už v lednu.

Offline

 

#9 2015-01-06 01:30:49

guru
Člen/ka

Re: FU a ukončení

Na OSVČ jsem byl, a oni mi řekli, že den ukončení je den kdy jsem tam byl .

Kdybych vyplnil špatně tiskopis , bude mě OSVČ informovat abych si přehled opravil ?
Kdybych zapomněl vyplnit jedno políčko.

Offline

 

#10 2015-01-06 11:44:17

Zdena
Moderátorka

Re: FU a ukončení

Vyplňte přehled, zajděte s ním na OSSZ a požádejte pracovnici, která vás má na starosti, aby vám jej zkontrolovala.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB