Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-12-18 10:50:39

makar
Člen/ka

Danění příjmů z patreon.com

Dobrý den, vytvářím krátká videa a rád bych se registroval na stránce Patreon.com. Stránka umožňuje pravidelně posílat peníze autorům od jejich fanouškům, jakýsi permanentní kickstarter. Co jsem zatím nastudoval, jednalo by se o autorský příjem a do 10 tisíc měsíčně by jej měl danit plátce, což ale pochybuji že nastane - server se nachází v USA. Jak mám postupovat při danění případného příjmu?

Editoval makar (2014-12-20 09:41:11)

Offline

 

#2 2014-12-20 09:40:51

makar
Člen/ka

Re: Danění příjmů z patreon.com

Dovolil bych si otázku trochu zobecnit:

Pokud dostávám autorské honoráře do 10 000 měsíčně, tak bych se teoreticky nemusel o nic starat a daní mi je plátce. Co se ovšem stane, když je plátce v zahraničí a o nějaké povinnosti danit do Česka nemá ani ponětí?

Offline

 

#3 2014-12-21 17:35:43

Zdena
Moderátorka

Re: Danění příjmů z patreon.com

Plátce daní autorské honoráře do 10 tis. Kč, plynoucí ze zdrojů na území ČR. V uvedeném případě se dle mého názoru nejedná o příjmy plynoucí ze zdrojů na území ČR, ale příjmy plynoucí z jiné země, které by měl zdanit příjemce.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB