Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-12-15 18:17:12

stamarh
Člen/ka

Fakturace

Dobrý den, mám živnost Provádění staveb, jejich změn a odstraňování. Jsem plátce DPH. Zakoupil jsem byt a budu provádět jeho rekonstrukci. Můžu vystavit fakturu za provedenou rekonstrukci sám na sebe ? Děkuji za odpověď.Staňa

Offline

 

#2 2014-12-15 22:34:01

Zdena
Moderátorka

Re: Fakturace

Nemůžete vystavovat faktury sám sobě.

Offline

 

#3 2014-12-16 13:53:17

stamarh
Člen/ka

Re: Fakturace

Děkuji za odpověď. Ještě otázku upřesním. Byt budu pronajímat , daňové výdaje  budou  - roční odpis majetku a náklady na opravy. Jak postupovat když budu muset vyměnit například starý sprchový kout za nový? Všechny řemesla v bytě zvládnu sám a přesto si budu muset zavolat řemeslníka který mi pak vystaví uznatelnou fakturu ? Děkuji za odpověď Staňa

Offline

 

#4 2014-12-16 23:28:14

Zdena
Moderátorka

Re: Fakturace

Výdaje na rekonstrukci zvýší cenu nemovitosti. Výdaje na opravy uplatníte do výdajů při jejich úhradě. Ale uplatníte pouze takové výdajem, které prokážete, například nakoupený materiál. K hodnotě vlastní práce se nepřihlíží.

Offline

 

#5 2015-01-15 14:59:25

JANAA
Člen/ka

Re: Fakturace

Fakturace, je problémem, že klient vystaví zálohovou fakturu v  eurech, a k ní následně fakturu-daňový doklad, v korunách? Záloha byla uhrazena v eurech na eurový účet. Já se domnívám, že by to vadit nemuselo, ale co já vím???

Offline

 

#6 2015-01-15 17:04:32

Zdena
Moderátorka

Re: Fakturace

Také si myslím, že to ničemu nevadí.

Offline

 

#7 2015-01-15 17:20:20

JANAA
Člen/ka

Re: Fakturace

Děkuji za ujištění.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB