Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2014-12-15 12:08:43

fiba
Člen/ka

Student 26 let - platba za sociální pojištění?

Dobrý den,
13. prosince jsem dosáhnul věku 26 let, avšak stále studuji prezenční studium magisterského stupně. Vzhledem k tomu, že jsem doposud provozoval SVČ jako vedlejší, zajímá mě, jak to bude od tohoto měsíce.

Pochopil jsem, že pro mě vzniká povinnost platit minimální zálohy za zdravotní pojištění, jak to bude ale se sociálním? Jsem od tohoto měsíce brán jako SVČ vykonávající činnost hlavní, takže budu muset začít také s platbami záloh? Nebo se to projeví až v daňovém přiznání, kdy zaplatím doplatek za tento rok, protože jsem jeden měsíc vykonával hlavní činnost? V tuhle chvíli nedosahuji rozhodné částky pro platby sociálního pojištění, takže je to pro mě docela klíčová otázka.

Děkuji.

Offline

 

#2 2014-12-21 17:55:59

Zdena
Moderátorka

Re: Student 26 let - platba za sociální pojištění?

Podle mého názoru jste v prosinci OSVČ vedlejší. Vykonáváte činnost celý prosinec a po část měsíce trvala skutečnost považovaná za důvod pro výkon vedlejší činnosti (nezaopatřené dítě).

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB