Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-12-14 15:39:47

klasifos
Člen/ka

Výdaje přes PayPal na soukromém účtu

Dobrý den,
uplatňuji paušální výdaje procentem a nakupuji zboží ze zahraničí (třetí země), které dále prodávám.
Zboží platím přes PayPal, který mám vedený na můj soukromý účet. Kromě těchto výdajů tam jsou i jiné transakce pro soukromé účely přes PayPal.

Měl bych správně mít tyto výdaje na PayPal vedeny na mém podnikatelském účtu nebo na tom nezáleží, pokud používám výdaje paušálem?



Děkuji za radu

Offline

 

#2 2014-12-14 21:11:41

Zdena
Moderátorka

Re: Výdaje přes PayPal na soukromém účtu

Pokud používáte výdaje paušálem, tak je to jedno, podnikatelský účet nepotřebujete. Nemusel byste jej nutně mít ani v případě, že byste vedl daňovou evidenci.

Offline

 

#3 2014-12-15 08:09:54

klasifos
Člen/ka

Re: Výdaje přes PayPal na soukromém účtu

Děkuji za odpověď. Nevím však jistě, zda jste pochopila mou otázku správně.
Na finančním úřadě mám zaregistrovaný podnikatelský účet jako účet k mému podnikání. Zboží však platím přes PayPal z mého osobního účtu.
Ptám se tedy, zda vadí, že peníze neodchází z podnikatelského účtu, který má zaregistrován finanční úřad.


Děkuji

Offline

 

#4 2014-12-15 22:35:31

Zdena
Moderátorka

Re: Výdaje přes PayPal na soukromém účtu

Vaši otázku jsem nepochopila správně. Raději se zeptejte na finančním úřadu.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB