Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-12-09 12:52:48

skola
Člen/ka

Provize z cestovniho pojisteni u cestovni agentury

Dobry den, mam dotaz, jsem fyzicka osoba s ZL na provozovani cestovni agentury a i treba na marketing. Pouzivam pausal 60 procent. Nejsem platce DPH. V ramci cinnosti prodeje letenek spolupracuji i s nekolika pojistovnami, kde mi vyplaci provize za zrealizovane/zaplacene pojistky-vzdy jen cestovni pojisteni, ktere si klienti sjednali proklikem z mych stranek primo na strankach pojistovny. Pojistna smlouva se tedy sjednava primo s pojistovnou a plati se primo pojistovne. S nekterymi pojistovnami v tomto spolupracuji na bazi marketingu a fakturuji za propagaci, kde predpokladam 60 procent pausal neni problem.Je situace stejna, pokud mam smlouvu s pojistovnou o nevyhradnim obchodnim zastoupeni  a je mi vyplacena opravdu formalne provize ? Proces je pritom uplne stejny, klient prijde na moje stranky, klikne na odkaz, ktery ho presmeruje na pojistovnu a ja dostanu provizi. Trosku se bojim, jestli tady nemam pouzit pausal 40 procent. Ikdyz nepodnikam jako pojistovaci zprostredkovatel ci makler s licenci CNB, cestovni agentury a kancelare toto povoleni od CNB mit nemusi za urcitych podminek. Dekuji za nazor, Petr.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB