Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » souhrnné hlášení ze zálohy?

#1 2014-10-26 17:32:18

agnes
Člen/ka

souhrnné hlášení ze zálohy?

Dobrý večer,

chci se zeptat, zda mám do souhrnného hlášení zahrnovat i částku, kterou jsem v září 2014 přijala na základě zálohové faktury, která byla vystavena plátci DPH ve Slovensku a byla zaplacena v říjnu 2014. Konečnou fakturu budu vystavovat asi až v listopadu 2014.

Předem děkuji za radu!

Offline

 

#2 2014-10-26 21:00:41

Zdena
Moderátorka

Re: souhrnné hlášení ze zálohy?

Zálohy se do SH neuvádějí.

Offline

 

#3 2014-10-26 22:31:11

agnes
Člen/ka

Re: souhrnné hlášení ze zálohy?

To znamená, že ji neuvádím ani do přiznání k DPH?

Offline

 

#4 2014-10-26 22:48:47

Zdena
Moderátorka

Re: souhrnné hlášení ze zálohy?

Neznamená. Záloha na zboží nebo na služby? Pokud služba, tak místo plnění podle § 9/1 ZDPH?

Offline

 

#5 2014-10-26 23:10:38

agnes
Člen/ka

Re: souhrnné hlášení ze zálohy?

Je to záloha za zboží, které je vyráběno na míru zákazníkovi. Pokud se ale nemýlím, tak zálohu vlastně do přiznání k DPH přiznávám až ve chvíli, kdy je zaplacená - nebo kdy je vystavená?

Offline

 

#6 2014-10-26 23:34:20

Zdena
Moderátorka

Re: souhrnné hlášení ze zálohy?

Zálohu na zboží neuvádíte ani v přiznání k DPH, ani v souhrnném hlášení.

Offline

 

#7 2014-10-26 23:43:29

agnes
Člen/ka

Re: souhrnné hlášení ze zálohy?

Děkuji za odpověď. Neměla byste nějaký odkaz na tuto problematiku? Mám trochu zmatek v tom, kdy mám zálohu přiznávat v přiznání DPH - v měsíci vystavení nebo v měsíci přijetí částky?  Předem moc děkuji.

Offline

 

#8 2014-10-27 14:29:54

Zdena
Moderátorka

Re: souhrnné hlášení ze zálohy?

Opakuji, že zálohu na zboží (za předpokladu, že jde o osvobozené dodání zboží plátci do JČS, nejde o dodání zboží s montáží) v přiznání k DPH ani v SH neuvádíte.

Odkazuji na znění § 22/3 a 4 ZDPH. Rozhoduje odeslání zboží do JČS a vystavení daňového dokladu, nikoliv přijetí zálohy. Na přijatou zálohu se nevystavuje daňový doklad, ten vystavujete až při dodání zboží - § 28/4/a) ZDPH.

Přečtěte si příspěvek Ing. Pilařové zde:
http://www.ucetnikavarna.cz/diskuse/vyp … -statu-eu/

Offline

 

#9 2014-10-27 14:37:00

agnes
Člen/ka

Re: souhrnné hlášení ze zálohy?

Děkuji mockrát za odkaz. Co znamená "zboží s montáží"?

A jak je to s daňovým přiznání DPH a zálohou na zboží dodané v rámci ČR? Přiznávám ji v měsíci, kdy jsem zálohovou fakturu vystavila nebo až v momentě, kdy jsem za ní inkasovala peníze?

Moc děkuji za trpělivost, s jakou odpovídáte na mé dotazy!

Offline

 

#10 2014-10-27 19:09:30

Zdena
Moderátorka

Re: souhrnné hlášení ze zálohy?

Zbožím s montáží jsem měla na mysli plnění, při kterém dodáváte zboží včetně jeho montáže. Na taková plnění se pohlíží spíše jako na poskytnutí služby, než jako dodání zboží, přijaté zálohy se uvádějí v přiznání k DPH (v SH se neuvádí). Podrobněji k dodání zboží včetně montáže do EU například zde:
http://www.ucetnikavarna.cz/archiv/doku … rch_query=

Pokud jde o služby s místem plnění v tuzemsku, tak přijatou zálohu vykazujete v přiznání k DPH. Při vystavení zálohové faktury ještě nevzniká povinnost přiznat daň, ta vznikne až v okamžiku přijetí úplaty (zálohy). Zálohová faktura není daňovým dokladem, daňový doklad se vystavuje do 15 dnů od přijetí zálohy.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » souhrnné hlášení ze zálohy?

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB