Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-10-02 17:29:45

marie388
Člen/ka

výpověď ze strany zaměstnavatele

Dobrý den, prosím o radu.
            Zaměstnavatel vlastnil dům, ve kterém měl obchod. Nyní dům prodal a potřebuje propustit  zaměstnankyně. Protože dům musí v prosinci opustit.
Teď chce, abych prodavačkám napsala výpověď. Ale já teď nevím podle kterého § jim mám napsat výpověď. Výpověď z organizačních důvodů
-zrušení provozovny. Hledá jinou provozovnu, ale zatím nic nemá. Nebo pro nadbytečnost. A co když začne pak znovu podnikat ve stejném oboru.
Zaměstnankyně jsou nespolehlivé, ale své zákony znají velice dobře. Ale co pak, když by našel jinou provozovnu a zase vzal
nové zaměstnance? Nemohli by to napadnou bývalí zaměstnanci?  Nějak se  v tom nemohu vyznat. Ale potřebuji, aby to bylo v pořádku.
Moc děkuji za všechny rady.

Offline

 

#2 2014-10-04 23:47:40

ivzez
Člen/ka

Re: výpověď ze strany zaměstnavatele

marie388 napsal(a):

Zaměstnavatel vlastnil dům, ve kterém měl obchod. Nyní dům prodal a potřebuje propustit  zaměstnankyně. Protože dům musí v prosinci opustit. Teď chce, abych prodavačkám napsala výpověď. Ale já teď nevím podle kterého § jim mám napsat výpověď. Výpověď z organizačních důvodů

- zrušení provozovny.
- Nebo pro nadbytečnost.

Jako výpovědní důvod použijte zrušení (části) zaměstnavatele.
Výpověď pro nadbytečnost by mohla být za určitých okolností napadena.

marie388 napsal(a):

Hledá jinou provozovnu, ale zatím nic nemá. A co když začne pak znovu podnikat ve stejném oboru ... Nemohli by to napadnou bývalí zaměstnanci?

Nová provozovna neznamená, že původní nebyla zrušena ...

Editoval ivzez (2014-10-04 23:49:46)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB