Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » Záloha Dph ubytování

#1 2014-06-11 16:52:34

kartena
Člen/ka

Záloha Dph ubytování

Dobrý den,
1.6 jsem vystavil zálohu bez DPH ,5.6.mi peníze dorazily na účet,ale pobyt proběhne až 25.7.2014 .Jaký postup je zprávný při vystavování a uplatnění DPH.Je rozdíl jestli daný subjekt je plátce  nebo v případě turisty plátce není.Doteď jsem vystavil fakturu 1.4 bez DPH platba přišla 5.4 a já zálohu bez DPH odečetl až při vyúčtování pobytu 25.6. kde bylo DPH vyůčtováno. Jak je to správně Děkuji Kartena

Offline

 

#2 2014-06-12 21:29:29

Zdena
Moderátorka

Re: Záloha Dph ubytování

Správný postup je takový, že při přijetí zálohy přiznáte DPH. Osobě povinné k dani vystavíte daňový doklad k přijaté záloze, osobě nepovinné k dani (turistovi) doklad vystavit nemusíte

Offline

 

#3 2015-02-03 18:19:35

kartena
Člen/ka

Re: Záloha Dph ubytování

Bylo by také možno zálohu vystavit bez dph a následně v jiný den(měsíc) odečíst od konečného dokladu kde je vystaveno DPH tuto platbu bez DPH.Kdesi jsem slyšel ,že je možno odečíst DPH ja se dodavatel a odběratel domluví.V ten daný měsíc když vystavím ostrou fakturu z odečtením DPH já ho finančnímu úřadu zaplatím a on ho dostane.Děkuji Kartena

Offline

 

#4 2015-02-04 22:13:46

Zdena
Moderátorka

Re: Záloha Dph ubytování

Důležité je, abyste včas odvedl daň. Pokud byste byl měsíčním plátcem a např. 15. 1. přijmete zálohu, tak byste měl v lednovém přiznání přiznat daň. Jestliže nevystavíte do konce ledna ostrou fakturu, tak asi daň neodvedete a FÚ Vám ji při kontrole doměří.

Offline

 

#5 2015-08-25 10:59:52

kartena
Člen/ka

Re: Záloha Dph ubytování

Dobrý den, Tak tedy pokud vystavím zálohovou fakturu k 1.8.na 100 kč+DPH 15 kč ( a daň odvedu) a celková fakturace proběhne až 1.12. na 1000 kč + 150 DPH , mám tedy tuto zálohu 100+15 kč odečíst od celkové ceny. ? Děkuji.

Offline

 

#6 2015-08-25 19:43:08

Marie66
Člen/ka

Re: Záloha Dph ubytování

Dobrý den.
Na přijatou platbu, která byla provedena na základě zálohové faktury, ve výší 115,- Kč, vystavíte daňový doklad. A DPH odvedete. Z celkové fakturace k 1.12. samozřejmě zálohu (včetně DPH) odečtete. Pokud byste neodečetla, tak by tato částka "visela" v pohledávkách. Zákazník jistě nebude platit oněch 115,-Kč dvakrát!

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » Záloha Dph ubytování

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB