Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-06-04 20:09:07

CoderX
Člen/ka

přivýdělek nepodnikatele

Dobrý den, mám živnost a mám možnost spolupráce se středoškoláky, kteří by si chtěli přivydělat ale nemají ŽL. Chtěl bych se zeptat na pár otázek:

1) Tvořím weby a středoškolák pro mě udělá logo, potřebuji si jej dat do DE. Jde to přes kupní smlouvu? Podepsali bysme kupní smlouvu a doložil bych ji výpisem z účtu.
2) Jakou částku si u mě takto může přivydělat, bez toho aby ji musel zdaňovat. Jde to i bez toho, aby musel podávat daňové přiznání nebo jej musí podat?

Mockrát děkuji za odpověď.

Offline

 

#2 2014-06-06 18:46:02

Zdena
Moderátorka

Re: přivýdělek nepodnikatele

1) Jde to přes smlouvu. Na vytvoření loga bych uzavřela smlouvu podle autorského zákona.
2) Příležitostnou (nahodilou, spíše jednorázovou) činností si může přivydělat 30.000,- Kč za rok, aniž by musel podávat daňové přiznání.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB