Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » plátce od neplátce DPH

#1 2014-04-29 08:48:12

evaz
Člen/ka

plátce od neplátce DPH

Dobrý den,
kamarád mi poslal tento dotaz. Asi vím, ale potřebuji někoho, kdo tomu opravdu rozumí, aby mu neporadila něco špatně.

Dotaz: Jsem platce DPH a mam znameho co neni platcem DPH ( je zivnostnik ).

Jak by se fakturovala prace, kdyby pro me udelal webove stranky? Dal by to vcetne DPH a ja musim pak odvest nebo jak to je? Protoze muj dalsi krok by bylo to vyfakturovat nekomu dalsimu.

Takove to, on to pro me udela a ja k tomu něco přidělám a pak to preprodam dal. I kdyz to asi neni podstatne. Jde mi o tu DPH mezi jim a mnou.

Děkuji moc za odpověď
Eva Z.

Offline

 

#2 2014-04-29 14:13:57

JANAA
Člen/ka

Re: plátce od neplátce DPH

Neplátce vystavuje vždy fakturu bez DPH.

Offline

 

#3 2014-06-03 17:36:39

Zdena
Moderátorka

Re: plátce od neplátce DPH

Známý bude kamarádovi fakturovat tvorbu webových stránek bez DPH. Známý není plátcem DPH, takže nemůže tuto daň nikomu účtovat (pokud by účtoval, tak ji musí odvést).

Až bude kamarád přeprodávat dál, tak bude fakturovat s DPH, neboť je plátcem této daně. Bez DPH by fakturoval pouze v případě, že by se místo plnění přechýlilo mimo tuzemsko (například při fakturaci osobě povinné k dani do EU).

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » plátce od neplátce DPH

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB