Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Živnosti
  •  » neodhlášení provozovny a neprodloužení přerušení živnosti

#1 2014-04-18 18:59:33

petra 23
Člen/ka

neodhlášení provozovny a neprodloužení přerušení živnosti

Dobrý večer,zjistila jsem asi velký problém..měla jsem za to že mám přerušeno podnikání do doby než jej obnovím,ale teď jsem zjistila ze jsem jej měla přerušeno pouze na dvě léta a to od 2006 do 2008..po skončení podnikání v roce 2006 jsem byla řadovým zaměstnancem na prac.smlouvu,živnost jsem neprovozovala..Taky jsem zjistila že jsem zapomněla při přerušení živnosti zapomněla odhlásit provozovnu :( ..soc a zdravotní jsem odhlásila..no a přišel mi dopis ze živn.úřadu o provedení kontroly za poslední tři měsíce v tomto roce 2014.Nikdo nijak mě na nic neupozorňoval během těch 8 let co mi dal vlastně běžela živnost-mezi tím jsem byla i registrovaná na úp a 3 roky na mateřské dovolené-všechny pracovní smlouvy i registraci na úp mám..můžete mi aspoň trochu poradit jak dát vše do pořádku-s tou provozovnou a jak vše vysvětlit na ŽÚ a napsat jaké sankce mě zřejmě čekají?mockrát děkuji,Petra 23

Offline

 

#2 2014-04-21 23:56:07

Zdena
Moderátorka

Re: neodhlášení provozovny a neprodloužení přerušení živnosti

Do roku 2008 bylo možné přerušit provozování živnosti jen na 2 roky, pak se živnost automaticky obnovila. Lidí, kterým se obnovila živnost, aniž by to věděli, je spousta. Příliš se tím netrapte a řekněte na ŽÚ, že jste si neuvědomila, že máte přerušení činnosti po 2 letech prodloužit. Pochybuji, že by udělili sankce, ale mohou Vám zrušit živnost.

Offline

 

#3 2014-04-22 17:20:21

petra 23
Člen/ka

Re: neodhlášení provozovny a neprodloužení přerušení živnosti

mockrát děkuji :) Petra 23

Offline

 
  • Index
  •  » Živnosti
  •  » neodhlášení provozovny a neprodloužení přerušení živnosti

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB