Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, které jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2014-04-02 18:40:37

Jan.Jan
Člen/ka

Zásoby z EU - jak se stát plátcem DPH

Jsem výrobce, nyní neplátce DPH. Většinu zboží a materiálu pro výrobu dovážím z EU. Během letoška se patrně stanu plátcem DPH z důvodu překročení obratu 1mil.
Jestli to chápu správně (pokud ne tak mě prosím opravte), tak budu muset při přechodu na plátcovství DPH zaplatit ze svých zásob státu DPH, které už jsem jednou zaplatil v zemi nákupu (EU). Je to tak? (to se mi logicky moc nechce)
Pokud ano, dá se toto eliminovat tak, že bych se nyní stal dobrovolně (nákupem libovolné služby v EU) identifikovanou osobou a takto začal odvádět z nyní v EU nakoupeného materiálu DPH v ČR. V průběhu roku až bych vyprodal staré zásoby z EU, ze kterých bych měl povinnost při přechodu na plátce DPH zaplatit DPH v ČR a poté co bych měl na skladě již jenom materiál nakoupený jako identifikovaná osoba (s DPH odvedenou v ČR) bych se stal plnohodnotným plátcem DPH?
Vrátí mi stát při přechodu z identifikované osoby na plnohodnotného plátce DPH daň z předchozích nákupů z EU (z doby kdy jsem byl identifikovaná osoba)?

Je moje konstrukce správná, nebo to chápu úplně špatně? Děkuji moc, informace mám jenom dost kusé  porůznu z netu..

Editoval Jan.Jan (2014-04-02 18:41:55)

Offline

 

Zápatí

TOPlist

Powered by PunBB | CZ / SK
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson