Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2014-03-10 19:53:10

JanaKukov
Člen/ka

Opravný přehled OSSZ

Dobrý den,

chtěli bychom podat opravný přehled za rok 2011 (zapomněli jsme započítat výdaje a budeme podávat i opravné přiznání k dani z příjmů na FÚ) a pojistné nám vychází nižší než jsme zaplatili. Nerozumím ale větě od OSSZ:

V opravném Přehledu uvede novou výši daňového základu, popř. novou výši příjmů a výdajů, a výši vyměřovacího základu pro pojistné na důchodové pojištění, přičemž nová výše vyměřovacího základu nesmí být nižší než původní výše vyměřovacího základu, pokud původní výše byla určena ve vyšší než minimální výši.

Pokud zvýším výdaje, snížím tak vyměřovací základ. Ale ve větě výše píšou, že nová výše VZ nesmí být nižší než původní výše. Nevím zda špatně chápu. Nebo je zbytečné podávat jim přehled a nic nám nevrátí?

Děkuji a přeji hezký den.

Offline

 

#2 2014-03-10 21:46:09

Zdena
Moderátorka

Re: Opravný přehled OSSZ

Dobrý večer. Tato věta podle mého názoru platí pro případd, že jste si v přehledu za rok 2011 dobrovolně zvýšili vyměřovací základ pro výpočet pojistného (ř. 36).

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB