Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-02-26 12:30:57

jana.krystynka
Člen/ka

živnostenský list v Rakousku

Dobrý den,
prosím o konzultaci v následujícím problému. Část roku 2013 jsem byla zaměstnanec, pak jsem byla registrována na úřadu práce, a poté jsem začala pracovat jako pečovatelka v Rakousku., Podle pokynů agentury jsem si nechala vystavit živnostenský list v Rakousku. Předpokládám, že vyplním daňové přiznání s příjmy v ČR, s přílohou č.3. Zarazila mne však informace pracovnice FU, která mi sdělila, že vyplacený bonus ve výši 3 141Kč, který mi byl poskytnut zaměstnavatelem na mého syna, v období, kdy jsem zde (rozuměj v Česku) byla zaměstnána  - tedy v termínu  od 1.do 3.měsíce roku 2013, budu muset vrátit, přestože jsem pak byla další tři měsíce evidována na úřadu práce, a  i když jsem pak pracovala na živnostenský list v Rakousku, neuplatňuji paušál. Nebo lze nějak uplatnit paušál, pokud pracuji v Rakousku s jejich živnostenským listem? Mé příjmy z Rakouska nejsou nijak závratné, nedosahují ani 5000 euro, a částka kterou jsem odvedla jako zálohy na zdravotní a sociální pojištění, činila částku 944 euro za období od 1:9. do 31.12.2013. Jsem docela rozčarovaná z přístupu FU, jehož pracovnice při kontaktu se mnou vycházela z okopírovaného poradce MF dnes. A nebyla mi schopna odpovědět na mé dotazy a odkazovala mne na finačního poradce.  Je to ironie, pokud se člověk snaží najít zaměstnání mimo stát, když zde to není možné, a pak je konfrontován s byrokracií a nekompetentností státní správy. Nemělo by to být tak, že Fu by měl umět poradit co a jak? Děkuji za reakci. Jana

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB