Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-02-18 10:17:47

jitkal55
Člen/ka

vyplnění DPFO_položka úhrnu pojistného

Dobrý den,

ráda bych Vás poprosila o radu ohledně vyplnění DPFO. Od září min roku studuji v zahraničí a platím si sama zdravotní pojištění. Od ledna do srpna jsem byla zaměstnaná a nyní si chci sama podat daňové přiznání a nejsem si jistá, zda do kolonky úhrnu pojistného plnění ( položka  32 ) mám uvést i pojistné, kt. jsem odvedla za září až prosinec sama přímo ZP.
Velice děkuji za odpověď.

Kalábová

Offline

 

#2 2014-02-18 11:15:17

Zdena
Moderátorka

Re: vyplnění DPFO_položka úhrnu pojistného

Do řádku 32 zapište jenom pojistné, které máte uvedené na potvrzení od zaměstnavatele. Zdravotní pojištění, které si platíte sama, není povinným pojistným podle § 6 odst. 13 zákona o daních z příjmů (sice je také povinné, ale platíte je podle jiného zákona a nijak neovlivňuje základ daně z příjmů).

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB