Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-02-15 15:23:06

Katterina
Člen/ka

Podat DP nebo ne ?

Dobry den, poprosim Vas o radu. Za rok 2013 jsem mela nasledujici prijmy. V lednu jsem odesla na nemocenskou, ke ktere jsem jeste pobirala plneni od pojistovny (platila jsem si pojistku proti PN), 15.6. jsem nastoupila na MD a do konce roku pobirala materskou (v hodnote vice jak 68000). Od zamestnavatele jsem dostala vyuctovani, kde muj prijem byl cca 9000 a tudiz zadna zalohova dan. Je spravne podat DP, kde uvedu prijem od zamestnavatele, dolozim prilohu od OSSZ o vyplacene materske, prohlaseni o nemocenske ?, dani se pojistne plneni? Predpokladam, ze manzel si me jako slevu na manzelku uplatnit nemuze (prijem vyssi jak 68 tis.). Ale pokud by si manzel neuplatnil bonusy na deti, ja si je zrejme uplatnit nemuzu, ze?:-) Dekuji moc. Katka

Offline

 

#2 2014-02-15 18:11:11

jaromira
Člen/ka

Re: Podat DP nebo ne ?

Dobrý den, pojistné plnění se nedaní a do DAP  nemocenská a mateřská nepatří.
Píšete o zálohové dani, takže jste podepsala Prohlášení a navíc jste neměla příjmy (patřící do DAP) vyšší jak 15 000 Kč/rok. Nemáte povinnost DAP podávat.

Manžel si na Vás slevu uplatnit nemůže ( pro tento příjem se počítá i MD, nemocenská...a ten jste měla vyšší jak 68 000 Kč).
Bonusy na děti si uplatnit nemůžete, jelikož Vaše příjmy pro posouzení jsou nižší jak 48 000 Kč/rok ( 9 000 Kč).

Offline

 

#3 2014-02-15 20:14:56

Katterina
Člen/ka

Re: Podat DP nebo ne ?

Moc Vam, Jarko, dekuji za vysvetleni. Hezky vecer. Katka

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB