Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-01-24 23:08:42

Marian
Člen/ka

Nástup do zaměstnání

Dobrý den,
od ledna do listopadu jsem pracoval jako OSVČ. 1.12. jsem nastoupil do zaměstnání. Živnost jsem nepřerušil.
1.
Při výpočtu daně používám paušální výdaje. Daň za rok 2013 mi bez odpočtu na poplatníka vychází cca 18 000,- korun. Za prosinec mi byla ze mzdy sražena daň zaměstnavatelem. Při vyplňování formuláře daně z příjmu mi vychází, že mám nárok na vrácení daně, kterou mi strhl zaměstnavatel. Je to doopravdy tak?
2.
Zaměstnání je nyní mojí hlavní činností. Mohu si ponechat živnost jako vedlejší činnost (pro jistotu) s tím, že při nulovém výdělku bych nepodával - FU,ČSSZ,ZP žádné přiznání?

Děkuji moc za odpovědi

Offline

 

#2 2014-01-25 01:36:42

jaromira
Člen/ka

Re: Nástup do zaměstnání

Dobrý večer,

1. Ano, jestliže Vám daň za rok 2013 vyšla cca 18 000 Kč, tak Vám sleva na poplatníka tuto daň plně pokryla a tím pádem sražena zálohová daň
    ze mzdy bude přeplatkem. který Vám FÚ vrátí na základě Vaší žádosti - str.4 DAP .

2. Ano, můžete si ponechat živnost jako vedlejší, ale i při nulovém výdělku by jste musel podávat Přehledy pro OSSZ a  ZP.
    DAP FÚ by jste ( do výše 6 000 Kč ze živnosti ) povinnost podat neměl ( pokud by nevznikl jiný důvod pro podání). V tomto případě by stačilo na
    FÚ podat Čestné prohlášení, že Vám nevznikla povinnost podat DAP.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB