Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-01-13 22:39:11

Danden
Člen/ka

výdaje procentem a pohledávka

Jsem OSVČ a uplaňovala jsem za minulé období výdaje procentem z příjmu. Za 2013 opět použiji procento 80% (řemeslnná). Minulý rok jsem dělala dodatečné DP na zásoby (přechod z DE). Nyní mám pohledávku z prosince, zásoby žádné. Prosím o radu, co s touto pohledávkou?

Do přehledu SP a ZP uvedu zálohy uhrazené v 1/13 - 12/13 nebo také zálohu hrazenou v 1/14? 
Moc děkuji
Soňa Pšeničková

Offline

 

#2 2014-01-14 00:05:23

Zdena
Moderátorka

Re: výdaje procentem a pohledávka

Odpověď už jste dostala na jiném serveru.

Offline

 

#3 2014-01-14 08:44:23

Danden
Člen/ka

Re: výdaje procentem a pohledávka

Dobrý den, odpověď se mi dostala, jen ještě prosím: tuto pohledávku, která přechází do roku 2014 tedy jen uvedu na příslušný řádek DP? Pracovala bych s ní tedy jen při přechodu na skutečné výdaje, ale přesně nechápu dodanění pohledávek, závazků a zásob. Pohledávka by mi snížila nebo zvýšila ZD? Za rok 2011 (paušál ve 2012) jsem musela podat dodatečné DP na zásoby, prosím o radu, jestli to nyní musím nějak zohlednit? ve 2013 zásoby nejsou. Děkuji

Offline

 

#4 2014-01-14 12:43:35

Zdena
Moderátorka

Re: výdaje procentem a pohledávka

Prosincovou pohledávku z roku 2013 nikam neuvádíte, pouze ji vedete ve své evidenci. Pracovala byste s ní pouze při změně způsobu uplatňování výdajů, kdy by zvyšovala základ daně.

Pohledávky a zásoby, které jste dodaňovala v dodatečném přiznání za rok 2011, se zohledňují při úhradě pohledávky (není daňovým příjmem), případně prodeji dodaněných zásob, kdy je daňovým příjmem pouze částka, která převyšuje cenu dodaněných zásob.

Podrobnější informace k paušálním výdajů zde:
http://www.jakpodnikat.cz/pausalni-vydaje-procentem.php

Offline

 

#5 2014-01-14 19:00:50

Danden
Člen/ka

Re: výdaje procentem a pohledávka

Moc Vám děkuji za přehlednou odpověď

Offline

 

#6 2014-01-14 22:14:08

Zdena
Moderátorka

Re: výdaje procentem a pohledávka

Jestliže jste do 8.1.2014 uhradila prosincovou zálohu na ZP a do 20.1.2014 uhradíte prosincovou zálohu na SP, tak je zahrnete do přehledů. OSSZ (snad) pošle po 20. lednu inventuru pohledávek a závazků, ZP (snad) pošle přehled plateb na zdravotní pojištění. Pokud ne, tak si je vyžádejte.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB