Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-01-12 16:17:29

Katjez
Člen/ka

Daňová evidence a nákup majetku na splátky

Dobrý den, prosím o radu v následujícím případě.
Jsem OSVČ, vedeu DE, čtvrtletní plátce DPH. V říjnu letošního roku jsem koupila nová zimní kola na auto a využila nabídku nákupu na splátky bez navýšení.
Celková výše faktury je cca 29 tis., 6 splátek. Prosím o radu, jak zapíšu do deníku.
Je možné zadat fakturu jako klasický závazek a jednotlivé splátky jako částečné úhrady. Fakturu mám ale na Peugeot a  úvěrovou smlouvu na Cetelem.
Předem děkuji
K.

Offline

 

#2 2014-01-14 22:16:00

Zdena
Moderátorka

Re: Daňová evidence a nákup majetku na splátky

Předpokládám, že jste kola koupila v říjnu loňského roku a splátky úvěru přesáhnou do roku 2014.
Praktický postup závisí na možnostech vašeho SW, prostudujte nápovědu. Máte možnost zapisovat výdaje bez pohybu finančních prostředků? Zkuste to interním dokladem - úhrada fa úvěrem.
Obecně: fakturu jako závazek, který najednou uhradíte úvěrem. Daňový výdaj ke dni, kdy byla faktura uhrazena úvěrem, tedy v roce 2013. Úvěr jako závazek, který budete snižovat při úhradách splátek. Splátky úvěru jsou nedaňovými výdaji.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB