Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-01-07 17:23:28

guru
Člen/ka

Danové priznani

Dobrý den,

tehle rok jsem nepřesáhl 15 000Kč vedu paušální výdaje . Mohu použít :
Prohlašuji, že za zdaňovací období roku 2013 nepřekročily mé příjmy podle §7 zákona o DP částku 15.000.-Kč .

Když podám prohlášení, musím dát přehledy na OSVČ a Zdravotní pojištění ?

Offline

 

#2 2014-01-07 18:05:13

jaromira
Člen/ka

Re: Danové priznani

Pokud jste za rok 2013 nemě lJINÉ  příjmy než podle  § 7 a tyto nebyly vyšší jak 15 000 Kč, nemáte povinnost podat DAP. Odevzdejte Čestné prohlášení, že Vám povinnost podat DAP nevznikla nebo tak jak píšete, ale neuvádějte §7, jelikož hranice 15 000 Kč se týká všech příjmů.

Pokud by jste měl i jiné příjmy ( ze zaměstnání), tak pokud příjmy z podnikání překročily 6 000 Kč, jste povinnen podat DAP, ze zaměstnání si nechte vystavit Potvrzení o příjmech, které uvedete v DAP.

Přehledy pro OSSZ a ZP podat musíte i kdyby tam byly nuly.

Offline

 

#3 2014-01-07 18:33:13

guru
Člen/ka

Re: Danové priznani

V přehledu pro VZP je kolonka , podávám přiznání, zde mám dát ne či ano . Já bych dal NE. Ale pro jistotu se ptám.

Při prohlášení , že jsem nepřekročil 15000kč , musím sebou vzít i jiné dokumenty?

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB