Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2014-01-01 02:43:41

termixx
Člen/ka

Přechod z OSVČ na zaměstnance

Dobrý den, chtěl bych poradit, v listopadu jsem přešel z OSVČ na změstnance a když jsem si byl na Živnostenském úřadě pozastavovat živnost, tak mi holka která tam byla, řekla, že nemusím jim nic oznamovat. Na OSSZ a ZP jsem nešel, v domnění, že není potřeba, protože firma za mě soc a zdrav platí, ale nevím jestli to nebylo potřeba a případně radši bych se chtěl poradit, jestli je to nutné nahlásit, nebo ne, ať případně neplatím žádné penále.

Předem díky moc za odpověď

Offline

 

#2 2014-01-01 13:03:40

Zdena
Moderátorka

Re: Přechod z OSVČ na zaměstnance

Přerušení provozování živnosti jste měl oznámit na OSSZ i na ZP. Zajděte na příslušná pracoviště a dohodněte se, k jakému datu Vám přijmou oznámení a zda jste měl zaplatit zálohy, abyste je urychleně uhradil a zbytečně Vám nenabíhalo penále.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB