Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-11-25 14:05:45

majahra
Člen/ka

několik mateřských a proplacení dovolené

Dobrý den,
končí mi rodičovská dovolená se 4. dítětem. Pořád jsem ještě v zaměstnaneckém poměru. Nikdy mi nebyla za dobu 10 let, kdy se mi střídala mateřská s rodičákem, proplacena žádná dovolená. Nyní mám rozvázat pracovní poměr.
Prosím, poraďte.
1. mám nárok na všechny dovolené (krácené i nekrácené) nebo jen za poslední mateřskou (čerpána prosinec 2010 až květen 2011)?
2. pokud nemám nárok - je to má vina a měla jsem si o ni zažádat? nebo chyba firmy, která mi ji měla nařídit či proplatit?
3. pokud mám nárok na dovolenou - je lepší si ji teď vyčerpat a pak skončit pracovní poměr nebo skončit pracovní poměr a nechat si ji proplatit?

Moc děkuji.

Offline

 

#2 2013-11-26 11:21:53

ivzez
Člen/ka

Re: několik mateřských a proplacení dovolené

V době trvání pracovního poměru lze dovolenou pouze čerpat.

Pokud jste přecházela z MD na RD a z RD na další MD, neměl zaměstnavatel možnost Vám čerpání dovolené nařídit (dovolenou nelze nařídit v době MD ani RD, protože nelze souběžně čerpat dva typy volna).

O čerpání dovolené jste měla/mohla zaměstnavatele písemně požádat.
Kdybyste jej byla požádala před skončením každé MD o dovolenou tak,
aby dovolená bezprostředně navazovala na MD, musel by Vám ji zaměstnavatel poskytnout.
Dovolená se proplácí pouze při skončení pracovního poměru.

Určitě bych doporučila nastoupit do zaměstnání, vyčerpat dovolenou
a nechat si dát výpověď od zaměstnavatele.

Ukončíte-li zaměstnání bez nástupu do zaměstnání, a budete-li se muset registrovat na ÚP,
promítne se to v nízké podpoře (od cca 3.500 do cca 2.600 Kč měsíčně).

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB