Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz  • Index
  •  » DPH
  •  » Přefakturace služeb neplátci DPH

#1 2013-10-29 17:30:06

dája
Člen/ka

Přefakturace služeb neplátci DPH

Dobrý podvečer,obávám se,že asi narazím,ale skutečně si nevím rady v případě, že jsem plátce DPH a fakturuji pronájmy kanceláří plátcům DPH, pak samozřejmě fakturuji s DPH a totéž i u služeb-energií. Jak to však je správně u neplátců DPH,kde fakturuji nájem bez DPH a co přefakturace energií pro tyto neplátce,případně zálohy na dodávky energie? Musím DPH uvádět? Nikde jsem se to nedočetla tzv."polopaticky". Moc děkuji za pomoc a odpověď.Dája.

Offline

 

#2 2013-10-30 09:18:46

andrea03
Člen/ka

Re: Přefakturace služeb neplátci DPH

Neplátcům nájem s 0% ř. 50. Přijatá plnění ve vztahu k osvobozenému nájmu bez nároku na odpočet.
Energie,služby - spotřebu fakturace na neplátce s daní a odvod ve vašem přiznání , pak přijaté faktury na energie, služby-odpočet.

Offline

 

#3 2015-12-01 17:50:06

JANAA
Člen/ka

Re: Přefakturace služeb neplátci DPH

Dobrý den, dosud jsme jako neplátci účtovali nájem kanceláře neplátci, jednoduchá věc, jenže se staneme od ledna plátcem DPH, takže neplátci budeme fakturovat s nulovým DPH, je to § 56a? A chápu tedy dobře, když v oné pronajaté kanceláři např vyměním osvětlení, nemůžu si z něho nárokovat odečet DPH?
A vyúčtování teplo elektřina voda se bude fakturovat s DPH a bude nárok na plný odpočet.

Někde jsem četla v souvislosti s nájmem o koeficientu, nedělám  to, neznám to, snad to nebude třeba. Děkuji za rady a názory, J.

Offline

 

#4 2015-12-09 21:26:58

Zdena
Moderátorka

Re: Přefakturace služeb neplátci DPH

Dobrý večer.
Ano, neplátci budete fakturovat nájemné s nulovým DPH, je to § 56a ZDPH. Ze všech přijatých plnění, která se budou vztahovat k tomuto prostoru, neuplatníte nárok na odpočet DPH (celé do nákladů včetně DPH).  Teplo, elektřinu a vodu budete fakturovat s DPH a budete mít plný nárok na odpočet.

Ke krátícímu koeficientu si přečtěte článek zde:
http://portal.pohoda.cz/dane-ucetnictvi … cene-vysi/

Koeficient používáte jenom u těch přijatých plnění, která jste použili jak pro zdaňované, tak pro osvobozené činnosti. Nepoužijete na přijatá plnění, která jste použili pro činnost, ze které odvádíte DPH (tam máte plný nárok na odpočet) a nepoužijete na přijatá plnění, která jste použili k osvobozené činnosti (tam nemáte žádný nárok na odpočet).

Offline

 

#5 2015-12-10 04:56:47

JANAA
Člen/ka

Re: Přefakturace služeb neplátci DPH

Děkuji moc.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » Přefakturace služeb neplátci DPH

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB