Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Platby sociálního a zdravotního pijištění u živnostníků

#1 2013-09-05 15:53:57

Josef R.
Člen/ka

Platby sociálního a zdravotního pijištění u živnostníků

Dobrý den,

v blízké době bych rád začal podnikat jako živnostník. Nevím si rady se sociálním a zdravotním pojištěním. Předpokládám že je to nutné, ale zajímalo by mne kolik se platí a jakým způsobem a zda se dá nějak ušetřit.

Děkuji za rady Josef R.

Offline

 

#2 2013-09-05 17:51:25

Zdena
Moderátorka

Re: Platby sociálního a zdravotního pijištění u živnostníků

Záleží na tom, zda budete mít podnikání jako hlavní nebo vedlejší činnost.
Informace ke zdravotnímu pojištění najdete zde: http://www.jakpodnikat.cz/zdravotni-pojisteni.php
Informace k sociálnímu pojištění zde: http://www.jakpodnikat.cz/socialni-poji … peceni.php

Offline

 

#3 2013-11-04 09:25:28

jarca.sekac
Člen/ka

Re: Platby sociálního a zdravotního pijištění u živnostníků

Dobrý den, chtěla bych začít podnikat ve výrobě bižuterie. Přečetla jsem si že záloha na zdravotní pojištění se platí každý měsíc minimálně 1750 Kč. Co když vydělám každý měsíc třeba jen 200 Kč? To by se mi to podnikání moc nevyplatilo, když budu mít na zdravotním pojištění takový přeplatek oproti výdělku. Vrátí mi pojišťovna přeplatek nebo ne? Má cenu vůbec začít podnikat pokud si chci jen tak přivydělat pár korun jako žena v domácnosti? Děkuji Jaroslava Ř.

Offline

 

#4 2013-11-04 10:26:05

JANAA
Člen/ka

Re: Platby sociálního a zdravotního pijištění u živnostníků

Dobrý den, pokud se jedná o výdělky v tak malé výši, podnikat se nevyplatí, nejen že zdravotní pojištění činí Kč 1748,- měsíčně, ale také jste povinna platit sociální pojištění Kč 1890,- měsíčně. Jsou to minimální zálohy, žádný přeplatek Vám nikdo nevrátí.
Nejste třeba na rodičovské dovolené, to by byla trochu jiná situace. Jana

Offline

 

#5 2013-11-04 10:57:01

jarca.sekac
Člen/ka

Re: Platby sociálního a zdravotního pijištění u živnostníků

Na rodičovské bohužel nejsem. Každopádně děkuji za odpověď J.

Offline

 
  • Index
  •  » Živnosti
  •  » Platby sociálního a zdravotního pijištění u živnostníků

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB