Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-08-27 13:49:51

Wombat
Člen/ka

Výdaj paušálem u pronájmu bytu při současném pronájmu střechy

Jsem vlastníkem bytu v paneláku, který jsem začal pronajímat a chtěl bych uplatnit výdaje paušálem 30%.
Jsem zároveň členem SVJ (Sdružení vlastníků jednotek), které v paneláku pronajímá společné prostory (T-Mobile má na střeše paneláku anténu).

SVJ mi každý leden zasílá potvrzení o příjmech z pronájmu nemovitosti (resp. její poměrné části) za předchozí rok za účelem zapracování do mého daňového přiznání ve tvaru:
PŘÍJMY: úroky z účtu + pronájem T-Mobile
VÝDAJE: bankovní poplatky + společné prostory

Pro ty společné prostory SVJ vykazuje výdaje prokazatelně vynaložené.

Mohu v tomto případě u příjmů z pronájmu za účelem mého daňového přiznání uplatnit výpočet pro výdaj paušálem takto:

Sečtu příjem od nájemníka bytu a (PŘÍJMY: úroky z účtu + pronájem T-Mobile) a z výsledku odečtu výdaj 30%?

Editoval Wombat (2013-08-27 13:50:54)

Offline

 

#2 2013-08-29 22:01:51

Zdena
Moderátorka

Re: Výdaj paušálem u pronájmu bytu při současném pronájmu střechy

Sečetla bych příjem od nájemníka bytu a příjem z pronájmu od T- Mobile a z výsledku bych odečetla 30%. 
Příjem za úroky z účtu bych uvedla jako příjmy podle § 8 zákona o daních z příjmů (bez uplatnění výdajů).

Offline

 

#3 2013-08-29 22:21:00

Wombat
Člen/ka

Re: Výdaj paušálem u pronájmu bytu při současném pronájmu střechy

No jasně, úroky do příjmu z pronájmu nepatří. Díky moc za odpověď.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB