Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2013-08-07 05:39:46

Kvetiinka
Člen/ka

prodej nemovitosti pořízené za účelem prodeje

Dobrý den paní Zdenko, chtěla bych se prosím zeptat, pokud podnikatel účtující v podvojném účetnictví nakoupí nemovitost za účelem prodeje, musí platit daň z převodu nemovitostí? Jde o to, že místo toho, že prodej pouze zprostředkuje (provize), například garáž, dům, koupí svým jménem, v katastru bude na jeho jméno a například za měsíc, ale třeba i až za 4 roky garáž, dům,..prodá. Neboli jde o nákup "zboží". A v účetnictví se postuje jak? Z takto nabytého majetku resp. za tímto účelem se asi nedělají odpisy a nezařazuje se, ale rovnou se zaúčtuje celý do nákladů v roce pořízení ? 504/321 dle zápisu do KN nebo dle kupní smlouvy? Samozřejmě takovýto obrat z prodeje pak celý stoupá do částky pro výpočet obratu k registraci k dph, že?
Moc Vám děkuji za odpověď
Kvetiinka

Offline

 

#2 2013-08-10 22:33:35

Zdena
Moderátorka

Re: prodej nemovitosti pořízené za účelem prodeje

Dobrý den. Lituji, nevím.
Předpokládám, že bude platit daň z převodu. Jako zboží může účtovat za předpokladu, že nákup a prodej nemovitostí má v předmětu činnosti nebo nakoupí nemovitost za účelem prodeje, sám ji nebude využívat, pronajímat, ani na ní nebude provádět TZ.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB