Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-06-27 20:43:59

MartinD
Člen/ka

Začátečnická neznalost

Dobrý den, jsem OSVČ, neplátce, vedu daňovou evidenci. Měl bych pár otázek.

1. Koupím zboží na fakturu, jaké číslo dokladu napíšu do deníku příjmů a výdajů? Číslo které je uvedeno na faktuře? Např. 201345689 nebo si povedu vlastní číselnou řadu, fakturu označím například číslem 201301 a toto číslo zapíšu do deníku?

2. Prodám zboží na fakturu, ve faktuře uvedu, že byla placena hotově a že jsem částku XXX přijal dne XXX a můj podpis. Jednu fakturu dostane kupující a jedu si založím já. Musím si vypisovat PPD jako doklad o příjmu peněz nebo postačí faktura?

3. Osobní vklad podnikatele ? musím vypisovat PPD nebo stačí například paragon?

4. Výběr podnikatele pro osobní potřebu? - musím vypisovat výdajový pokladní doklad nebo stačí paragon a na ten uvedu částku se znaménkem mínus?

Mockrát děkuji, Dušek.

Offline

 

#2 2013-06-29 15:41:05

kolocka
Člen/ka

Re: Začátečnická neznalost

Dobry den,chci se zeptat.Jsem normálně zaměstnaná a chtěla bych si přivydělat malováním na obličej.Musim mit k tomu nake povolení.Poradte mi prosím nevyznám se v těch papírech Děkuji :-)

Offline

 

#3 2013-06-29 19:05:36

Zdena
Moderátorka

Re: Začátečnická neznalost

Daňová evidence nemá stanovena žádná pevná pravidla, je jen na Vás, jak ji povedete. Nejste povinen evidovat peněžní prostředky, stačí podchytit daňové příjmy a výdaje. Pokud nepovedete pokladnu, tak nemusíte vypisovat PPD ani VPD, stačí zápis příjmů a výdajů, které mají vliv na základ daně (bez osobních vkladů a výběrů) do daňové evidence.

Já eviduji pokladnu i banku a postupuji takto:
1. Vlastní číselné řady, někdy zapisuji navíc i číslo, které je uvedené na faktuře.
2. PPD pro sebe do pokladny.
3. PPD.
4. VPD.

Offline

 

#4 2013-06-29 19:12:41

Zdena
Moderátorka

Re: Začátečnická neznalost

kolocka napsal(a):

Dobry den,chci se zeptat.Jsem normálně zaměstnaná a chtěla bych si přivydělat malováním na obličej.Musim mit k tomu nake povolení.Poradte mi prosím nevyznám se v těch papírech Děkuji :-)

Pokud si budete přivydělávat soustavně, tak byste měla mít nějaké povolení. Podle mého názoru by to mohlo být oprávnění k provozování živnosti volné, obor č. 78: Poskytování služeb osobního charakteru a pro osobní hygienu
Bližší informace podá kterýkoliv živnostenský úřad.
Pročtěte články zde:
http://www.jakpodnikat.cz/podnikani-zivnosti.php

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB