Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-06-27 18:35:33

Ondra81
Člen/ka

Devizový účet a finanční úřad

Dobrý den!

Založil jsem si účet vedený v eurech, na který mi budou chodit příjmy z práce na ŽL na Slovensku.
Zatím mám na FÚ evidovaný svůj obyčejný sporožirový účet.
Chtěl bych se zeptat:

1) Je možné mít na FÚ přihlášené najednou dva účty používané pro podnikání, nebo FÚ potřebuje mít všechny příjmy soustředěné na jednom jediném účtu?

2) Je potřeba nový devizový účet na FÚ přihlásit ještě před první fakturací, příp. před příchodem prvních peněz?

3) Mimo téma a už jen pro pořádek: jestliže nejsem plátcem DPH, pak vůči slovenskému státu žádné daňové povinnosti nemám, i když práci vykonávám tam, ani se u nás nemusím přihlásit k DPH? Chápu to správně?

Předem díky moc za všechny informace!

Ondra H.

Offline

 

#2 2013-06-29 19:04:10

Zdena
Moderátorka

Re: Devizový účet a finanční úřad

1) Můžete mít přihlášených více účtů.
2) Správně do 15 dnů od založení účtu, podle mého názoru můžete i později. Někdo (neplátce DPH) neoznámí vůbec a také se nic neděje.
3) To záleží na druhu služby a osobě příjemce služby.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB