Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-05-27 19:40:34

dana_s
Člen/ka

Prodej výrobků do zahraničí

Jsem neplátce DPH a otevřela jsem si e-shop s ručně vyráběným zbožím (šperky). Prozatím výrobky poskytuji pouze v ČR. Chtěla jsem se zeptat, zda prodejem do zahraničí (EU i mimo) mi vzniká povinnost registrovat se jako plátce DPH?

Děkuji.

Offline

 

#2 2013-05-27 22:24:42

Zdena
Moderátorka

Re: Prodej výrobků do zahraničí

Pouhým prodejem zboží do zahraničí Vám nevzniká povinnost registrace k DPH. Pokud byste ale prodávala zboží prostřednictvím zahraničních portálů, které si za prodej účtují provize, pak byste se dnem přijetí jejich služby (zprostředkování prodeje) stala identifikovanou osobou.
http://www.jakpodnikat.cz/identifikovan … -k-dph.php

Offline

 

#3 2013-05-27 23:38:27

dana_s
Člen/ka

Re: Prodej výrobků do zahraničí

Moc děkuji!

Ještě mám jeden dotaz, používám zahraniční portál Zazzle, kde lze nahrát vlastní design na trička apod., které tento portál poskytuje. Někdo si objedná tričko s mým designem a já dostanu z tohoto prodeje určité procento provize. Musím se v tomto případě stát plátcem DPH/identifikovanou osobou?

Offline

 

#4 2013-05-28 10:34:55

Zdena
Moderátorka

Re: Prodej výrobků do zahraničí

Záleží na tom, kde jsou registrovaní. Pokud jen v USA (ústředí), nebo jednáte s pobočkou usídlenou v jiné třetí zemi (Kanada, Austrálie, Japonsko), tak se nemusíte registrovat. Pokud mají provozovnu v některé ze zemí EU, a tato provozovna Vám vyplácí provize, tak se stáváte identifikovanou osobou.

Offline

 

#5 2013-08-20 17:44:03

JanDv
Člen/ka

Re: Prodej výrobků do zahraničí

Dobrý den,

plánuji internetový prodej vlastních triček (jako podpora webu od mých čtenářů) do zahraničí (USA, EU i zbytek světa). Jsem neplátce DPH, jsem zaměstnanec a mám živnost.list. Trika bych vyráběl zde v ČR. Web spravuji zde v ČR, je však na serveru v USA. Trička by se prodávala v drtivé většině obyčejným lidem, nikoliv podnikatelským subjektům.
1) musím s trikem zasílat fakturu a pokud ano, musí být na faktuře dph?
2) četl jsem v diskuzi limity příjmů v zemích EU, po kterých musím začít odvádět dph, znáte limit pro USA?
3) stačí mi při příjmech do 100 tisíc ročně (velmi nadsazený odhad, bude se jednat spíše o malý přivýdělek) tento prodej danit pouze v rámci daně z příjmu nebo ho musím danit složitěji?
4) nějaké další speciální daňové problémy/problémy s FÚ, před kterými byste mne varovala?

Děkuji moc za odpověď. Sám si s tím nevím rady a i na FÚ v mém městě je to pro tamní ctihodné dámy těžko rozlousknutelný oříšek, bohužel... Nová doba, hranice už nic neznamenají, těžko se v tom orientovat. Nechci však čelit zbytečným sankcím či dokonce trestům.

Offline

 

#6 2013-08-25 19:33:42

Zdena
Moderátorka

Re: Prodej výrobků do zahraničí

1) Doklad o prodeji zboží jste povinen vystavit na žádost zákazníka. Pokud zákazník doklad nežádá, tak nemusíte nic vystavovat. Jako neplátce DPH nesmíte na dokladech tuto daň uvádět. Pokud byste omylem uvedl, pak jste povinen ji odvést finančnímu úřadu.

2) V diskusích jste zřejmě četl o limitu 326.000,- Kč ročně. Ten se ale týká nákupu zboží z EU, nikoliv prodeje zboží do zahraničí. Dále existují limity při zasílání zboží do jiných členských států EU, při jejichž překročení byste se musel registrovat k DPH v příslušném členském státě.
Limity čl. států: Belgie, Dánsko, Řecko, Španělsko. Irsko, Finsko, Švédsko, Malta, Slovensko, Slovinsko, Polsko, Maďarsko = 35000,00 EUR
Německo, Francie, Rakousko, Nizozemí, Lucembursko = 100000,00 EUR,  Itálie = 27899,00 EUR,  Portugalsko = 31427,27 EUR, Kypr = 34220,00 EUR, Estonsko = 35151,00 EUR, Litva = 36207,00 EUR, Lotyšsko = 36952,00 EUR, Velká Británie = 109598,00 EUR.

Pro USA žádný limit není, oni nemají ani žádnou daň z přidané hodnoty:-)

3) Stačí daň z příjmů. Zisk z prodeje triček bude vstupovat i do vyměřovacích základů pro výpočet pojistného na ZP a SP.

4) Nic mě nenapadá.

Offline

 

#7 2015-11-17 19:14:04

zvlastovka
Člen/ka

Re: Prodej výrobků do zahraničí

Dobrý den, připravujeme "otevření" eshopu s mongolskými výrobky (např kožené peněženky, výrobky z plsti, šperky, dekorační předměty). Musí mít na sobě zboží nějaké označení (nějaké nutné minimum)? Platí se za dovoz zboží z Mongolska clo? Je ještě něco, co kromě zapsání si živnosti musíme splnit, abychom dodrželi všechny zákony? Předem velice děkuji za případnou odpověď. Internet je sice mocný nástroj, ale pokud přesně nevíte, co a kde hledat, je to velmi komplikované.

Offline

 

#8 2016-02-01 12:35:20

zvlastovka
Člen/ka

Re: Prodej výrobků do zahraničí

Dobrý den,  před pár měsíci jsem sem zasílala dotaz, a nevím, zda jsou stránky ještě aktivní a odpovídáte na dotazy, nebo neodpovídáte na všechny dotazy. Předem děkuji
Zuzana

Offline

 

#9 2016-02-02 00:46:34

Zdena
Moderátorka

Re: Prodej výrobků do zahraničí

Toto je diskusní fórum, nikoliv poradna. Nikdo z diskutujících zřejmě nemá zkušenosti s dovozem zboží z Mongolska, proto nikdo nereagoval.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB