Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-05-27 12:21:08

Pegasek
Člen/ka

doměření daně po finanční kontrole - DE

dobrý den prosím Vás o kontrolu, zda tento postup je správný
měli jsme kontrolu z FÚ za rok 2011
kontrolovali DPFO a silniční daň
1) doměrek na sil. dani 900,- a penále 180,-
doměrek - daňově - druh PR-silniční daň
penále - nedaňově - druh JVY(jiné výdaje bez vlivu na zisk)

2)doměrek bonusu na DPFO
v roce 2011 vyplatil FÚ daň bonus,teď jsme tedy část vraceli
1875,- - doměrek - nedaňově doměrek na bonusu - druh DPP(PLATBA DANĚ Z PŘÍJMU)
penále - nedaňově

3)z faktur, které nám kontrola neuznala jsme museli podat DDPH a dané DPH vrátit.
v PD jsem tedy tyto faktury zaúčtovala mínusem, ale se stejným druhem, v mém případě PR-provozní režie, bez pohybu peněz, tyto faktury tím že byly mínusem mi snížili základ daně ve výši vráceného DPH a o samou částku se mi zvýšila kategorie platby bez vlivui na zisk
myslím, že tento postup není správný, jak to opravit, změnit druh aby to neovlivnilo daň z příjmu?

moc děkuji všem za jakoukoliv radu

Offline

 

#2 2013-05-27 22:30:32

Zdena
Moderátorka

Re: doměření daně po finanční kontrole - DE

1) Ano.

2) Ano.

3)Předpokládám, že se neuznané faktury vztahují k roku 2011. V dodatečném přiznání přepište druh PR na jakýkoliv, který neovlivní základ daně z příjmů, třeba JVY. V peněžním deníku roku 2013 nemají co dělat, ale nevím, jak by se toho dalo toho dosáhnout, zavolejte si do Nového Boru.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB