Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » Doklady
  •  » Výdajový pokladní doklad v účetnictví, musí či nemusí být

#1 2013-05-24 10:21:55

Kvetiinka
Člen/ka

Výdajový pokladní doklad v účetnictví, musí či nemusí být

Dobrý den paní Zdenko,

prosím Vás o vysvětlení problematiky výdajového dokladu v účetnictví. Jde mi o to, je FO (případě PO nebo neziskovka) vedoucí účetnictví, plátce dph povinna k dokladům v pokladně (například paragon) vystavovat ještě svůj výdajový pokladní doklad a doplnit na něj veškeré náležitosti a nalepit ho k paragonu nebo to stačí jako například v daňové evidenci, jednoduše nalepit paragon na papír, dát mu nějaké číslo a tím to končí? Je někde přesně uvedeno jak se v tomto případě musí v účetnictví postupovat? Přijde mi to zbytečná práce, ale nerada bych něco zanedbala.
Moc Vás prosím o radu a zároveň moc děkuju za Vaši ochotu.

Kvetiinka

Offline

 

#2 2013-05-24 12:01:34

Marie66
Člen/ka

Re: Výdajový pokladní doklad v účetnictví, musí či nemusí být

Dovolím si přispět se svým názorem.
V účetnictví vypisuji ke každému výdaji z pokladny pokladní doklad.
Důvodem je kontace, která by na paragonu byla nepřehledná, pokud vůbec by na něm bylo pro ni místo.

Offline

 

#3 2013-05-25 19:13:47

Kvetiinka
Člen/ka

Re: Výdajový pokladní doklad v účetnictví, musí či nemusí být

Dekuji Marie za Vas prispevek, presto by me zajimalo, jestli je to skutecne povinnost, pripadne kde je to v zakone uvedeno, vite to nekdo, prosim? :-) K.

Offline

 

#4 2013-05-25 19:24:29

Zdena
Moderátorka

Re: Výdajový pokladní doklad v účetnictví, musí či nemusí být

Nemusíte sice vyplňovat VPD (alespoň neznám zákon, který by to přikazoval), ale nestačí pouze nalepit paragon na čistý papír jako v případě vedení DE. Kontace dle mého názoru nemusí být přímo na dokladu, stačí vytisknout sestavu se zaúčtovanými doklady. Mě tam hlavně chybípodpisy pokladní a příjemce peněz. Jedině, že byste k nalepenému dokladu připsala na papír, kdo a kdy předal a převzal hotovost.

Také můžete vystavovat souhrnné doklady, pokud vyplácíte jedné osobě v jednom dni více nákupů, tak stačí vyplnit jen jeden VPD s několika přílohami.

Offline

 

#5 2013-05-25 19:47:30

Kvetiinka
Člen/ka

Re: Výdajový pokladní doklad v účetnictví, musí či nemusí být

Dobrý den paní Zdenko, přesně o tohle mi šlo, já právě ty kontace tisknu pak sumárně a přiložím je na konec šanonu, ale šlo mi právě o ty podpisy. Děkuji Vám K.

Offline

 
  • Index
  •  » Doklady
  •  » Výdajový pokladní doklad v účetnictví, musí či nemusí být

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB