Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-05-06 01:44:50

werken
Člen/ka

Platba v hotovosti / převodem

Dobrý den,

zákazník mě žádá, abych na fakturu napsal, že byla placena hotově, ale hodlá mně peníze poslat bankovním převodem. Má totiž nějaký grant a účet v EUR a nechce zbytečně platit za převod EUR/CZK, a tak mně to chce poslat z osobního účtu. Mně osobně to je úplně jedno, jestli si ty peníze vybere a dá mně je cash nebo mně je pošle ze svého účtu na můj podnikatelský účet. Chci se ale zeptat, jestli by s tím mohla mít potíže případná finanční kontrola, že se mně na účtu objevil nějaký příjem a forma příjmu nesedí s fakturou. Možná jsem zbytečně paranoidní, s úřady nemám skoro žádnou zkušenost a nevím, jestli mám být důsledný v takových detailech. Podle mého selského rozumu to je v podstatě úplně jedno, jestli mně dá peníze cash a já si je sám vložím do banky, nebo jestli mně je rovnou pošle, ale člověk nikdy neví.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB