Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-04-17 11:26:53

anel22
Člen/ka

Kvůli jednomu dnu se musím stát OSVČ hlavní?

Dobrý den, prosím o radu. Jsem osvč vedlejší. Budu mít novou práci - smlouva od 1.5.2013. Jenomže to je státní svátek a zaměstnavatel mě přihlásí na OSSZ až 2.5. kdy fyzicky nastoupím do práce. Bylo mi řečeno, že mám na toho 1.5. přerušit výděl činnost. Ale moje ossz tvrdí, že to na jeden den nelze, že musím se odhlásit na celý měsíc. Lze tedy na jeden den? a podle jakého zákona a paragrafu, abych s tím mohla argumentovat? Děkuji za radu ALA

Offline

 

#2 2013-04-17 21:16:47

ToVy
Člen/ka

Re: Kvůli jednomu dnu se musím stát OSVČ hlavní?

a do 30.4. jste zatím zaměstnaná někde jinde? proto jste vedlejší? Osobně si myslím, že musíte přerušit živnost na celý měsíc, tak jak vám to tvrdili na OSSZ, a nevidím v tom ani žádný výrazný problém, na měsíc přeruším a pak obnovím zase jako vedlejší.

Offline

 

#3 2013-04-17 21:26:14

anel22
Člen/ka

Re: Kvůli jednomu dnu se musím stát OSVČ hlavní?

Ano, do 30.4 jsem zaměstnaná jinde. Problém je, že mi budou dobíhat příjmy, takže bych potřebovala v tom květnu vykazovat příjmy. Na týden přerušení bych ještě ustála , ale celý měsíc je dlouho. A přerušení na celý měsíc svoji činnost nemohu, přišla bych o zakázky. I když to nejsou nijak závratné příjmy, přesto mi to v domácím rozpočtu dost pomáhá.

Editoval anel22 (2013-04-17 21:28:15)

Offline

 

#4 2013-04-17 22:38:47

Zdena
Moderátorka

Re: Kvůli jednomu dnu se musím stát OSVČ hlavní?

Nikde není psáno, že nelze přerušit provozování živnosti na 1 den. Ale ten týden by vypadal lépe, třeba od 26. dubna do 2. května:-)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB