Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » dodatečné daňové přiznání

#1 2013-04-06 17:18:03

Vlastina
Člen/ka

dodatečné daňové přiznání

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, vedu daňovou evidenci, uplatňuji výdaje % z příjmu a přišla jsem  v březnu 2013, že jsem zaúčtovala
2x stejnou přijatou fakturu za leden 2012 a uplatnila DPH. Jaké mám podat daňové přiznaní (opravné, dodatečné, nebo to mám zahrnout do daňového příznaní za I.Q 2013)

Offline

 

#2 2013-04-06 22:05:43

Zdena
Moderátorka

Re: dodatečné daňové přiznání

Správně byste měla podat dodatečné přiznání za 1. Q 2012, doplatit dlužnou daň a případný úrok z prodlení (do 200 Kč se nevyměřuje). Pokud zahrnete do 1. Q 2013 a FÚ na to při kontrole přijde, tak vám doměří daň, úrok z prodlení a penále. Rozhodovala bych se podle výše dlužné částky.

Offline

 

#3 2013-07-21 22:21:56

ivana
Člen/ka

Re: dodatečné daňové přiznání

Dobrý večer,
mám podobný problém...Do DPH za 1.Q 2013 jsem omylem zaúčtovala přijatou fakturu ze dne 4.4.2013. Budu podávat dodatečné přiznání, FÚ doměří určitě penále za pozdní úhradu... Podnikatel mi však ještě donesl doklad z března 2013 - přijatou fakturu, který zapomněl dodat v 1.Q...  chci zeptat, zda můžu tento doklad také zahrnout do dodatečného DPH, tím by se částka k doplacení snížila a doměřené penále by bylo zřejmě nižší... Děkuji za radu.

Offline

 

#4 2013-07-21 22:44:26

Zdena
Moderátorka

Re: dodatečné daňové přiznání

Ano, březnový doklad můžete také zahrnout do dodatečného přiznání.

Offline

 

#5 2013-08-20 14:34:37

Evka5
Člen/ka

Re: dodatečné daňové přiznání

Naše firma dostala zálohu na finanční bonus. Tento bonus je vázán na odběr určitého množství piva za určené období. Po ukončení tohoto období bude vyhodnoceno, zda nám nárok na finanční bonus skutečně vznikl a bude nám vystaven dobropis. Jedná se mi o to, zda budu odvádět DPH z přijaté zálohy na finanční bonus nebo zda odvedu DPH až po vystavení opravného daňového dokladu. Děkuji za pomoc.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » dodatečné daňové přiznání

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB