Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-03-18 15:14:50

školačka
Člen/ka

dohoda o provedení práce a slevy na dani /růžovka/

Dobrý den, prosím o radu. Jsem vedena na ÚP, nedostávám podporu. Nyní jsem podepsala DOHODU O PROVEDNÍ PRÁCE / pouze na měsíc/, ale slevy na dani/růžový formulář/ jsem nepodepisovala. Paní z personálního oddělení řekla, že momentálně ty formuláře nemá, snad v průběhu času, mi ho přinese, jestli prý ho chci..Tak nevím, myslím si, že je důležitý ne, prosím poraďte mi jaký to má pro mě přínos polkud podepíšu ty slevy na dani. Po měsíci práce na dohodu, bych měla dostat pracovní smlouvu a tam už je určitě důležité vyplnění "růžovky"..  Ještě jeden dotaz, pokud manžel uplatňuje slevu na dítě, tak já už ji nesmím uplatňovat, že? Takže kolonku počet děti, napíšu, ale slevu nebudu uplatňovat?...Mám v tom zmatek, prosím o vyjasnění..A vím, že nesmím přesáhnout 4000 kč za měsíc, co se stane, pokud budu mít např.6000? Moc děkuji

Offline

 

#2 2013-03-18 15:23:25

JANAA
Člen/ka

Re: dohoda o provedení práce a slevy na dani /růžovka/

Ano, je to pro Vás přínos, trvejte na podepsání růžového prohlášení poplatníka, neb když nepodepíšete, bude Vám srážena daň z příjmu, když podepíšete, pokryje daň sleva na poplatníka. Hlavně si hlídejte, aby Vaše mzda z dohody nepřesáhla 4 tisíce, jinak budete z ÚP odhlášena.
Kolonku děti bych ani nevyplňovala, když dítě neuplatňujete Vy. A formulář prohlášení je zcela jistě k dispozici na fú.
Ano, dítě uplatňuje jen jeden z manželů.

Offline

 

#3 2013-03-18 15:27:08

školačka
Člen/ka

Re: dohoda o provedení práce a slevy na dani /růžovka/

Děkuji moc za Vaši odbornou pomoc. Takže ten formulář ke slevě na dani, můžu  sama vyzvednout na FÚ a již vyplněný jim na personálním oddělění  odevzdat? Děkuji

Offline

 

#4 2013-03-18 15:52:11

JANAA
Člen/ka

Re: dohoda o provedení práce a slevy na dani /růžovka/

I tak lze, mohu Vám jej i poslat na mail... Jana

Offline

 

#5 2013-03-18 15:56:30

školačka
Člen/ka

Re: dohoda o provedení práce a slevy na dani /růžovka/

né děkuji není třeba, paní z personální slíbila, že mi ho dá podepsat v průběhu dohody..Je tam nějaký termín, do kdy tomá být sepsané od sepsaní dohody, či pracovní smlouvy? Děkuji

Offline

 

#6 2013-03-18 16:02:34

JANAA
Člen/ka

Re: dohoda o provedení práce a slevy na dani /růžovka/

Zaměstnanec Prohlášení předkládá a podepisuje u zaměstnavatele při nástupu do zaměstnání, nejpozději do 30 dnů po nástupu a pak každoročně do 15. února na běžný rok.  Jana

Offline

 

#7 2013-03-18 16:06:00

školačka
Člen/ka

Re: dohoda o provedení práce a slevy na dani /růžovka/

Aha , takže za dohodu podepíšu jedno prohlášení a pokud u té firmy zůstanu i po tom měsíci, ale už na pracovní smlouvu, tak budu podepisovat zase to prohlášení, že? Děkuji za vyčerpávající odpovědi..

Offline

 

#8 2013-03-18 16:09:09

JANAA
Člen/ka

Re: dohoda o provedení práce a slevy na dani /růžovka/

Stačí podepsat u jedné firmy jednou, že plynule přejdete z DPP na HPP nemá vliv. Alespoň si to tak myslím, pokud opravdu budete následně zaměstnána na HPP, tak si to u mzdové účetní úvěřte. Jana

Offline

 

#9 2013-03-18 16:10:21

školačka
Člen/ka

Re: dohoda o provedení práce a slevy na dani /růžovka/

Ano děkuji.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB