Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » Výroba a montáž garážových vrat

#1 2013-03-17 18:33:21

Paplub
Člen/ka

Výroba a montáž garážových vrat

Dobrý večer paní Zdenko, opět  jeden dotaz na Vás:
Podnikatel, plátce DPH požaduje vystvit fakturu za výrobu a montáž garážových vrat na bytový dům, který patří SBD, s tím, že dle jejich tvrzení toto nespadá do režimu PDP.SBD je plátcem DPH a já tvrdím, že tam patří. Jedná se o kód služby 43 instalace garážových vrat.
Prosím o Váš názor.

Děkuji a hezký večer.

Editoval Paplub (2013-03-17 18:33:49)

Offline

 

#2 2013-03-17 19:57:42

Zdena
Moderátorka

Re: Výroba a montáž garážových vrat

Dobrý večer. Výroba a montáž garážových vrat spadá do režimu PDP.
Klasifikace produkce CZ_CPA:
43.32.10 Truhlářské práce
Zahrnuje:
- instalace dveřních a okenních rámů a dveří (mimo automatických a otáčivých), oken, okenic, laťkových okenic, GARÁŽOVÝCH VRAT atd. z jakéhokoliv materiálu

Offline

 

#3 2013-03-18 08:25:30

Paplub
Člen/ka

Re: Výroba a montáž garážových vrat

Děkuji za Vaší odpověď,
dneska jsem zavolala na SBD, abych jim sdělila tuto skutečnost  a bylo mi řečeno, že dům je sice jejich, ale vzhledem k tomu, že všichni nájemníci jsou členy družstva a ani jeden není vlastníkem bytu, nespadá toto do režimu PDP.  Opět Váhám s vystavením faktury.... Děkuji opět za Váš čas

Editoval Paplub (2013-03-18 10:14:21)

Offline

 

#4 2013-10-24 11:52:37

marka
Člen/ka

Re: Výroba a montáž garážových vrat

nechci zakládat nové téma,využiji toto:

je ohrada kolem výrobní haly.nebyly tam žádná vrata.vrata od zámečníka se nechaly vyrobit,dodat a namontovat.zámečník je neplátce,na faktuře napsal "zámečnické práce:výroba a dodání vrat ", nájemce (plátce) to teď přefakturovává nám,majiteli objektu (pltáce dph). bude od nájemce fakturováno v režimu RPDP,když se nejedná o opravu,ale nové zbudování vrat? A byl by rozdíl,pokud by se jen vyrobily a nenechaly zhotovitelem namontovat? děkuji

Offline

 

#5 2013-10-24 12:23:38

andrea03
Člen/ka

Re: Výroba a montáž garážových vrat

Pro Paplub - fakturovala bych v režimu, vy fakturujete SBD - plátci daně - stavební práce ,
režim přenesení se týká stavebních prací mezi dvěma plátci v ČR a to vy jste ,   nefaktutujete nájemníkům neplátcům .

Offline

 

#6 2013-10-24 13:11:32

jaromira
Člen/ka

Re: Výroba a montáž garážových vrat

Pro marka - pokud se jedná i o namontování vrat, tak podle mě,  je v režimu RPDP.

                  pokud by se jednalo jen o dodání vrat, tak by bylo i s DPH, jednalo by se o dodání zboží.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » Výroba a montáž garážových vrat

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB