Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-03-06 07:46:49

praclovicek
Člen/ka

Registrace k silniční dani, výše daně a paušální výdaje na auto

Dobrý den,
jsem zaměstanec a zaroveň mám vedlejší činnost na ŽL.

- pro vedlejší činnost bych se chtěl letos registrovat k silniční dani
Vyplním přihlášku k registraci k silniční dani na formuláři vzor 16 a podám na FU?

-vím že bych měl platit čtvrtletně zálohy na tuto silniční daň (v tom formuláři vzor 16 ale nic takového není), existuje na to také formulář který mi stanoví kolik, komu a na jaký účet mám platit zálohy nebo to nechám být a do konce ledna 2014 podám přiznání k silniční dani a zaplatím i nějaké penále že jsem neplatil zálohy?

-když budu mít podanou registraci k silnicní dani, placené zálohy na silniční daň, rád bych za rok 2013 pokud to pujde uplatnil paušální výdaje na dopravu na auto (4000,-/měsíc)
pokud to uplatním pro celý rok, bude to 12x4000,-=48 000,- , můj dotaz je odkud těchto 48 000,- odečtu? vedlejší činnost daním paušálně 60%. Tzn. pokud vydělám např. 200 000,-, zdaním 60% tak základ daně z příjmu bude 80 000,- a z toho si ještě odečtu těchto 48 000,-  a výsledný základ daně z příjmu bude 32 000,- ? Nebo je to jinak

Děkuji za zodpovězení těchto dotazů

Offline

 

#2 2013-03-14 08:27:58

praclovicek
Člen/ka

Re: Registrace k silniční dani, výše daně a paušální výdaje na auto

Dobrý den,
opravdu nikdo nevíte, nemohl byste mi někdo prosím poradit? Děkuji

Offline

 

#3 2013-03-14 09:23:46

JANAA
Člen/ka

Re: Registrace k silniční dani, výše daně a paušální výdaje na auto

Dobrý den, můj názor je, že už je to vzor 17, registračního listu. Buď vyplnit tento a odnést na příslušný fú, a nebo rovnou zajít na fú, na registrační oddělení, a oni to tam s Vámi vyplní.
Zálohy na silniční daň se platí k
15.4.
15.7.
15.10.
15.12. takže pozor, nelze říci, že čtvrtletně. K 31.1. každého roku se podává přiznání k dani silniční za rok předchozí.
Výše záloh stanovíte sám, dle tipu vozidla. Zákon 16/1993, § 5 + § 6.
Pokud se k SD přihlásíte, musíte platit zálohy, pokud je nebudete v termínech platit, a zaplatíte až v lednu roku 2014 při podání přiznání za rok 2013, pravděpodobně Vám bude vyměřeno penále.
Pokud však uplatňujete daně procentem z příjmů, 60%, má se za to, že jsou zde zahrnuty veškeré výdaje, tedy i na auto, a přijde mi pak zbytečné se registrovat k SD. Pokud tedy není auto základ Vaší činnosti. Jana

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB