Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-03-05 17:32:48

jola
Člen/ka

Příjmy z nájmu

Dobrý den, důchodce pronajímá byt nájemce mu hradí spolu s nájmem také fond oprav. Pronajímatel přeposílá ze svého účtu fond oprav OSBD. Chci se zeptat  příjmem  pronajímatele bude jenom nájem? Výdaje uplatní paušálem.

Děkuji za Vaše reakce.
                                                                              Jola.

Offline

 

#2 2013-03-05 19:52:13

Zdena
Moderátorka

Re: Příjmy z nájmu

Příjem pronajímatele je i úhrada na tzv. fond oprav. Předpokládám, že má v nájemní smlouvě rozděleno, jaká je výše nájemného a kolik činí zálohy na služby spojené s užíváním bytu (plyn, elektřina, SV, TUV, výtah, úklid, správa domu, pojištění atd.) Jestliže zálohy na služby nájemníkovi vyúčtuje podle skutečnosti, tak nejsou součástí příjmů z pronájmu. FO mezi zálohy na služby nepatří.

Offline

 

#3 2013-03-05 20:34:46

jola
Člen/ka

Re: Příjmy z nájmu

Děkuji paní Zdeno za vyčerpávající odpověď. Moc mi pomohla.

Offline

 

#4 2013-04-09 10:29:36

lencas86
Člen/ka

Re: Příjmy z nájmu

dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda mohu jako náklady za pronájem bytu dát i nákup nábytku, kterým budu byt vybavovat než ho pronajmu(i s tímto nábytkem).
Pokud budu mít vyšší zálohy, např. příjem za byt 7 000 Kč, z toho měsíční náklady 5000 Kč, elektřina a plyn 1000,- a 300,_ internet (internet také mohu zahrnout do nákladů?) mám z toho tedy příjem zdanovaný 700 Kč? nebo to pak musím zvýšit příjem o tolik kolik mi vrátí na zálohách (přeplatek)?

děkuji moc za odpověd

Editoval lencas86 (2014-01-28 23:03:18)

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB