Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-03-01 19:25:14

jarka25
Člen/ka

chov zvířat, služby pro zemědělství

V roce 2012 založila jsem ŽL (vedlejší činnost) na chov zvířat (mám psy, kočky, koně) a na poskytování služeb pro zemědělství apod...  Mám chovatelskou stanici (pejsky, koně i kočky už mám delší dobu), ŽL až od roku 2012, takže je do nákladů nedám... v loňském roce jsem ale raději kvůli prodeji štěňat a nabídce projížděk na koních založila ŽL. Připojila jsem k tomu i služby pro zemědělství, zahradnictví (pokosení a odvoz trávy apod...) Co všechno mohu dávat do nákladů? Mohu dát do nákladů i např. nějaké terénní úpravy, okrasné dřeviny, materiál (izolace, montážní pěna, osvětlení apod.), když nemám v majetku žádnou budovu? Jde jen o úpravy a údržbu již stávajích stájí a kotců pro budoucí mláďata. Jak např. s údržbou traktorů a sekaček, které nemám v majetku v firmy? Asi se do nákladů dávat nemůžou, že? Platí se z traktorů silniční daň? díky moc.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB