Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-01-23 20:21:05

paf
Člen/ka

Nákup velkoobchod

Dobrý den, prosím o rady:

- Jsem neplátce. Jak je to s nakupováním kancelářských potřeb ve velkoobchodě, jde mi o to, když nakoupím třeba lepicí pásky, propisky atd. za velkoobchodní ceny, ale spotřebuji toto zboží, protože to potřebuji k práci, ale neprodávám ho, můžu si takové věci dát do nákladů nebo by to muselo být pořízeno za maloobchodní ceny? Nejsem si tím jistá.

- Na výpise z banky se mi objevily tyto příjmové položky:
     "Vrácení poplatku za kartu"
     "Korekce poplatku"
  U těchto dvou položek nevím, nevím, jestli takové položky mám dát do daňových nebo nedaňových příjmů?

Děkuji moc za informace.

Editoval paf (2013-01-23 20:21:29)

Offline

 

#2 2013-01-24 06:19:28

JANAA
Člen/ka

Re: Nákup velkoobchod

Dobrý den, i nákup z velkoobchodu, který spotřebujete pro své podnikání, si můžete dát do výdajů či nákladů, dle druhu účetnictví.
Banka, pokud máte účet podnikatelský, tak vrácení poplatku i korekce poplatku budou příjmy z podnikání.
Pokud ale užíváte k podnikání účet soukromý, pak to bude příjem bez vlivu na zisk. Jana

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB