Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz#1 2013-01-17 20:42:30

JanaV
Člen/ka

DPP při RD a daňový bonus na dítě

Dobrý den,
prosím o radu: Zaměstnanec (momentálně na rodičovské dovolené) bude mít uzavřenu DPP na 4.000 Kč/měsíc, bude mít podepsané prohlášení k dani, může tedy uplatnit slevu na poplatníka a i slevu na jedno dítě. Je prosím lepší uplatnit tyto slevy až v přiznání k dani a měsíčně odvádět zálohu na daň (poté tedy zálohy na daň i bonus na dítě budou vyplaceny v přiznání k dani) nebo je lepší v měsíční výplatě uplatnit slevu na poplatníka i na dítě? - tím pádem by ale mzda narostla o 1117 Kč, které má vyplatit FÚ - to se předpokládám po FÚ nechce měsíčně, ale zhodnotí se to až v přiznání k dani z příjmu a poté FÚ bonus vyplatí? Prosím, o informaci, která varianta je lepší.
Děkuji za odpověď.
S pozdravem,
Jana V.

Offline

 

#2 2013-01-31 14:46:55

Zdena
Moderátorka

Re: DPP při RD a daňový bonus na dítě

Volila bych variantu 2. Při tak nízké odměně nevíte předem, jestli zaměstnanec vydělá alespoň 48 tisíc za rok. 
O vyplacené bonusy můžete FÚ žádat měsíčně, nebo najednou za celý rok.

Offline

 

#3 2013-02-02 21:38:23

JanaV
Člen/ka

Re: DPP při RD a daňový bonus na dítě

Děkuji za odpověď.
Jana V.

Offline

 

#4 2016-02-26 14:02:56

Evelína77
Člen/ka

Re: DPP při RD a daňový bonus na dítě

Dobrý den Zdenko
může občan ČR, který je zaměstnán v Rakousku podat daňové přiznání, kde si chce uplatnit daňový bonus na dítě s tím, že uvede příjmy z pronájmu (bez použití paušálu) za 50tisíc a samozřejmě tam uvede i příjmy od rakouského zaměstnavatele. Je nějaké omezení, pro nárok na ten bonus, že české příjmy musí být procentuálně vyšší jak zahraniční? Děkuji za odpověď.

Offline

 

#5 2016-02-26 23:08:02

Zdena
Moderátorka

Re: DPP při RD a daňový bonus na dítě

Dobrý večer, doporučuji konzultaci s daňovým poradcem. Zřejmě bude záležet na znění smlouvy o zamezení dvojího zdanění s Rakouskem. Pokud budete moci použít metodu zápočtu daně, tak byste podle mého názoru mohli uplatnit daňový bonus.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB