Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-01-15 15:53:59

pavel12
Člen/ka

daň ze stavby a ze zastavěné plochy

Domnívám se, že pokud je stavení parcela stejně velká jako půdorys stavby, platí se jen daň ze stavby a ne už z toho pozemku.
   Jak je to ale v případě, když na pozemku "zastavěná plocha a nádvoří je více staveb?  Platí se daň z celé plochy "zastavěná plocha a  ................." a nebo se plocha půdorysu staveb odečítá ?

Offline

 

#2 2013-01-16 12:32:15

Zdena
Moderátorka

Re: daň ze stavby a ze zastavěné plochy

Podle mého názoru se odečítá půdorys všech nemovitých staveb, které se nacházejí na parcele.
Na ř. 210 uvádíte celkovou výměru pozemku sníženou o plochu zastavěnou nemovitými stavbami.

Offline

 

#3 2013-01-16 12:55:48

pavel12
Člen/ka

Re: daň ze stavby a ze zastavěné plochy

Děkuji.  Hledal jsem to v zákoně, listoval jsem jako blázen a nakonec jsem zjistil, že je to napsáno hned na začátku :-)

Offline

 

#4 2013-03-01 08:02:39

f.zalud
Člen/ka

Re: daň ze stavby a ze zastavěné plochy

Dobrý den,
omlouvám se, pokud otázka nepatří do tohoto tematu.
Od 1.3.2013 se stala manželka majitelkou poloviny nemovitosti, ktará byla do té doby v mém vlastnictví.
Dosud jsem platil daň z nemovitosti vždy k 31.5. cca 1500,- .
Jak se nyní změní placení daně ? Každý za svojí polovinu svým jménem nebo stačí "po staru" za celou nemovitost a zda finanční úřad vyzve ke změně sám nebo je potřeba učinit nějaké oznámení o změně. Díky zalud

Offline

 

#5 2013-03-01 22:04:04

Zdena
Moderátorka

Re: daň ze stavby a ze zastavěné plochy

Rok 3013 se posuzuje podle stavu k 1.1.2013, daň z nemovitosti platíte pouze Vy. Ke změnám, které nastaly v průběhu roku 2013, se nepřihlíží.

Do 31.1.2014 byste měli podat daňové přiznání (myslím, že bude stačit dílčí přiznání), ve kterém uvedete změnu v osobě poplatníka. Toto přiznání může podat buď jeden ze spoluvlastníků jako společný zástupce spoluvlastníků, nebo podáte přiznání k dani z nemovitosti oba, každý za svůj spoluvlastnický podíl.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB