Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-01-09 09:38:47

majahra
Člen/ka

první registrace vozidla jiná na přední a zadní straně TP

Dobrý den,
máme auto, které bylo dovezeno z Německa. Na přední straně TP je uvedeno: Datum první registrace vozidla 9.5.2012, pak Datum první registrace vozidla v ČR: 9.5.2012. Když se ale podívám z druhé strany technického průkazu, je tam v poznámkách: 21.2.2012 Rok výroby neurčen, první registrace dle TP SRN: 5.8.2005. Které mám brát datum? Vždy jsem brala údaj z první strany v kolonce B - Datum první registrace vozidla, takže jsem platila zálohy - přičemž jsem snížila silniční daň o 48%. Pokud by se však měl brát údaj ze zadní strany, už bych uplatňovala jen 25 % a zálohy bych tímto měla špatně. Co s tím? Pokud jsem odvedla zálohy špatně, je možné jen změnit přiznání k silniční dani, které musím podat do konce ledna a doplatit? Děkuji moc

Offline

 

#2 2013-01-22 17:16:43

Zdena
Moderátorka

Re: první registrace vozidla jiná na přední a zadní straně TP

Musíte brát údaj z druhé strany, rozhoduje datum první registrace vozidla k silničnímu provozu (kdekoliv na světě).
V přiznání k dani silniční vyčíslíte správnou daňovou povinnost a doplatíte daň.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB