Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2013-01-04 15:27:31

LukasT
Člen/ka

Žádný zisk při vedlejší činnosti

Dobrý den,

četl jsem předchozí diskuze i jiné informace, chci se jen ujistit, že tomu správně rozumím. Pokud jsem ve své vedlejší živnosti (při hlavním pracovním poměru) nerealizoval za loňský rok žádné příjmy, musím vyplňovat daňové přiznání? Platí, že v letošním roce neplatím zálohy na dani?

Děkuji.

Offline

 

#2 2013-01-04 16:59:07

JANAA
Člen/ka

Re: Žádný zisk při vedlejší činnosti

Dobrý den, pokud jste z podnikání neměl žádný příjem, pak daňové přiznání podávat nemusíte, stačí na příslušný fú poslat dopis, že jste v roce 2012 neměl žádné příjmy z podnikání.
Zálohy na daň Vám strhává zaměstnavatel, a daň z příjmů z podnikání, nebyly příjmy, neplatíte zálohy. Pokud jste ale z roku 2011 měl povinnost platit zálohy na daň (pololetní či čtvrtletní), pak ještě v březnu 2013 zálohu uhraďte. Jana

Viz http://www.jakpodnikat.cz/minimalni-dan.php  (doplněno administrátorkou)

Offline

 

#3 2013-01-04 21:26:13

LukasT
Člen/ka

Re: Žádný zisk při vedlejší činnosti

Děkuji

Editoval LukasT (2013-01-04 21:26:29)

Offline

 

#4 2013-03-11 20:13:58

LukasT
Člen/ka

Re: Žádný zisk při vedlejší činnosti

Dobrý den,

můžu se ještě zeptat, zda mám posílat dopis či podat přiznání na Sociální správu? Zdravotní pojišťovně předpokládám že ne. SSZ mne vzhledem k prvním roku podnikání urgovala dopisem o nezaplacených zálohách, tak jestli oni o nulových příjmech a provozování činnoosti jako vedlejší mají být informováni.

Děkuji.

Offline

 

#5 2013-03-11 20:57:30

Zdena
Moderátorka

Re: Žádný zisk při vedlejší činnosti

Na OSSZ i na zdravotní pojišťovnu pošlete nulové přehledy o příjmech a výdajích OSVČ.

Offline

 

#6 2013-03-13 20:08:46

Vojtech..
Člen/ka

Re: Žádný zisk při vedlejší činnosti

Dobrý den,

mám doplňkovou otázku - co znamená "nulový přehled"?
Je třeba stále vypočítat otázky 35 - 42 ( vyměřovací základ ze zaměstnání,Minimální vyměřovací základ, atd.) a doložit potvrzení o trvání zaměstnání.
Nebo to není potřeba a všude stačí nuly?

Děkuji.

Offline

 

#7 2013-03-13 21:28:48

Zdena
Moderátorka

Re: Žádný zisk při vedlejší činnosti

Stačí všude nuly.

Offline

 

#8 2013-03-14 17:54:51

Vojtech..
Člen/ka

Re: Žádný zisk při vedlejší činnosti

Velmi děkuji!

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB