Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-11-23 15:57:42

Luke002
Člen/ka

Výdaje paušálem a zaměstnanci

Dobrý den,

podnikám na ŽL a zaměstnávám dvě osoby na dohodu o provedení práce. Výdaje uplatňuji paušálem a již několik lidí nezávisle na sobě mi řeklo, že pokud mám zaměstnance, tak není možné uplatňovat výdaje paušálem. Nikde jsem však žádný podobný zákaz nebo omezení nenašel. Jaký je váš názor? Popř. pokud by tomu skutečně tak bylo, může někdo napsat odkaz na ustanovení, která to zakazují? Děkuji

Offline

 

#2 2012-11-24 17:39:18

Marie66
Člen/ka

Re: Výdaje paušálem a zaměstnanci

Dobrý den
pokud máte zaměstnance, musíte vést mzdovou agendu v plném rozsahu, jak vyžadují všechny zainteresované instituce ( Fú. OSSZ, ZP. zákonné pojistění)
Že by toto ale neumožňovalo uplatnít výdaje procentem, to je pro mě novinka.
Jsem zvědavá, co ostatní.

Offline

 

#3 2012-11-24 19:23:52

Zdena
Moderátorka

Re: Výdaje paušálem a zaměstnanci

Skutečnost, že jste zaměstnavatelem, nemá žádný vliv na možnost uplatnění výdajů procentem z příjmů. Jediná omezení, o kterých vím, jsou při výpočtu příjmů spoluvlastníka a účastníka sdružení.

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB