Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



#1 2012-10-31 21:32:29

Kralik36
Člen/ka

auto které není součástí OM

Dobrý den, chtěl bych se zeptat protože jsem se poněkud ztratil ve všech radách a nejsme ji jist jestli vše chápu správně. Mám auto které není vloženo do OM, pokud se přihlásím k silniční dani, mohu si si dát do nákladů paušální odpis 4000kč pokud používám auto i soukromým účelům. tato částka je včetně PHM, nebo si můžu ještě odečíst náklady na PHM? A zaplacení silniční daně patří do nákladů nebo ne?

Děkuji

Offline

 

#2 2012-11-01 08:09:08

jaromira
Člen/ka

Re: auto které není součástí OM

Paušální částka 4000 Kč je včetně PHM a parkovného. Silniční daň si můžete dát do výdajů.Jelikož není auto v OM, žádné jiné výdaje nelze uplanit.

Offline

 

#3 2012-11-01 08:56:17

jaromira
Člen/ka

Re: auto které není součástí OM

Ještě doplním : Výše uvedené se týká případu, kdy není vedena kniha jízd. Pokud by byla kniha jízd vedena, je možné uplatnit ve výdajích částku ve 
                       výši sazby základní  náhrady za používání sil.motor.vozidel, která pro rok 2012 činí 3,70 Kč/km.


Paušální částka 4000 Kč nahrazuje výdaje za PHM + parkovné .

Offline

 

#4 2012-11-01 09:36:43

Kralik36
Člen/ka

Re: auto které není součástí OM

Děkuji za odpověď, znamená to tedy že pokud povedu knihu jízd mohu si odečíst měsíční paušál za měsíc 4000kč a ještě navíc i 3,70 za kilometr?
Jěště by mě zajímalo jak je to s přívěsem za OA je tm taky nejaký paušál nebo to nelze?

Offline

 

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB