Diskusní fórum Jak podnikat

Diskuze, otázky a odpovědi pro podnikání, živnosti, daně, pojištění, účetnictví, práci na Dohody

Nejste přihlášen(a)

Oznámení

Administrátorka diskusního fóra ani jeho moderátorka a členové se nehlásí jako příslušníci určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu, ani jinak nevystupují jako odborníci v tématech, která jsou předmětem diskuse. - Vše přehledně také na Jakpodnikat.cz



  • Index
  •  » DPH
  •  » dph a zboží za 12 měsíců

#1 2012-10-22 18:42:45

Mirka78
Člen/ka

dph a zboží za 12 měsíců

Dobrý den,
dnes jsem se registrovala k DPH / přesáhla jsem 1.000.000/. Někde jsem četla, že si můžu dát do odpočtu zboží, co jsem nakoupila v těch 12. předešlých měsících. Pokud ano, tak tam nebylo uvedeno, zda úplně všechno zboží zakoupené za 12 měsíců a nebo to, co mi k dnešku z toho zboží zbylo? Když jsem se chtěla zeptat paní soudružky na FÚ, tak mě skoro seřvala, že mi nemusí nic říkat...
Děkuji za info, Mirka

Offline

 

#2 2012-10-23 17:55:51

jaromira
Člen/ka

Re: dph a zboží za 12 měsíců

Dobrý večer,

DPH si můžete nárokovat jen ze zboží, které je ve  stavu ke dni registrace. Měla by jste k tomuto dni udělat inventuru.
Z již prodaného zboží jste neodváděla DPH (bylo prodáváno bez DPH, nebyla jste plátcem), tudíž si z něj nemůžete nárokovat odpočet DPH.

Offline

 

#3 2012-10-23 18:16:42

Zdena
Moderátorka

Re: dph a zboží za 12 měsíců

Nárok na odpočet můžete uplatnit jen v prvním přiznání a uvádí se na řádku 45 přiznání. Jestli vedete daňovou evidenci, tak si uvědomte, že máte ve výdajích (pro účely daně z příjmů) cenu zboží včetně DPH. Pokud si necháte DPH vrátit, tak byste to měla nějak zohlednit. Myslím, že je celkem jedno, jak to technicky provedete, zda dáte vrácenou DPH do příjmů, nebo snížíte výdaje za nákup zboží, nebo to dáte jen do daňového přiznání jako úpravu základu daně.

Offline

 

#4 2012-11-30 13:57:48

newbie
Člen/ka

Re: dph a zboží za 12 měsíců

Dobrý den,
jak je to v případě, že mám v zásobě zboží např. z Polska? S tím, že na faktuře mám 10 ks zboží po 30?, fyzicky mám již jen 5 ks na skladě. Teoreticky tedy odečtu dph z 150?? Budu odečítat 20%, nebo 23%? (polské dph). Děkuji

Offline

 

#5 2012-11-30 14:18:11

Zdena
Moderátorka

Re: dph a zboží za 12 měsíců

Polskou daň nelze odečíst.

Offline

 
  • Index
  •  » DPH
  •  » dph a zboží za 12 měsíců

Zápatí

Powered by PunBB | CZ a SK
© Copyright 2002–2008 PunBB